Ekstraklasa. Lech stracił punkty z outsiderem

Drużyna poznańskiego Lecha zaledwie zremisowała 2:2 w Łodzi z  Widzewem w meczu kończącym 25. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania, mimo iż przegrywali już 0:2.

Kolejorz po wysokiej wygranej z Piastem Gliwice jechał do Łodzi pewny swego. Widzew cały czas zamyka ligową tabelę, mając na koncie tylko 16 punktów.

Pierwsza połowa spotkania nie dostarczyła kibicom zbyt wielu emocji. Gospodarze, którzy muszą szukać punktów w konfrontacji z każdym rywalem, próbowali atakować, lecz w ich poczynaniach widać było brak wystarczającej jakości piłkarskiej. Prym w akcjach zaczepnych łodzian wiódł Veljko Batrović, lecz nie miał on wystarczającego oparcia w kolegach z zespołu. Ekipa gości nie grała porywająco, lecz i tak stworzyła sobie kilka niezłych okazji do zdobycia gola. Jedną z nich poznaniacy wykorzystali w 34. minucie. Rzut rożny egzekwował Karol Linetty, piłkę zgrał Łukasz Teodorczyk, a do siatki wepchnął ją Manuel Arboleda. Do przerwy Lech prowadził 1:0.

Przyjezdni podwyższyli na 2:0 już w drugiej części gry. W 54. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Teodorczyk. Było to jego 13. trafienie w tym sezonie. W tym momencie wydawało się ,iż Kolejorz może już sobie dopisywać kolejne trzy punkty. Widzew nie załamał się takim obrotem sprawy i ruszył do ataku. W 70 minucie starania miejscowych przyniosły efekt. Alex Bruno podał do Marcina Kaczmarka, a ten pokonał Gostomskiego. Łodzianie złapali wiatr w żagle i w 81. minucie wyrównali. Gola strzelił Eduards Visnakovs, który ostatni raz trafił do siatki w lidze… w listopadzie ubiegłego roku. Dla Łotysza była to 9. bramka w bieżących rozgrywkach.

Lech po tym meczu zajmuje czwartą pozycję w tabeli z dorobkiem 41 punktów. Widzew cały czas plasuje się na ostatnim miejscu w lidze, mając na koncie 17 punktów.

Widzew Łódź – Lech Poznań 2:2 (0:1)

Bramki: Kaczmarek (70.), E. Visnakovs (81.) – Arboleda (34.), Teodorczyk (54.)

Widzew: Wolański – Stępiński, Nowak, Mroziński, Urdinov – Lafrance, Cetnarski (46. Alex) – Kaczmarek, Batrović (76. Gela), Mikita – E. Visnakovs.

Lech: Gostomski – Możdżeń, Arboleda, Wołąkiewicz, Douglas – Pawłowski (21. Claasen), Linetty, Trałka, Hamalainen, Lovrencsics – Teodorczyk (79. Kownacki).