Ekstraklasa. Jagiellonia powróciła na fotel lidera

Jagiellonia Białystok pokonała na własnym terenie BrukBet Termalikę Nieciecza 1:0 w spotkaniu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dzisiejsze zwycięstwo spowodowało, że podopieczni Michała Probierza powrócili na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Gola na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego Cillian Sheridan.

Od początku meczu lepiej prezentowali się zawodnicy Michała Probierza, którzy dość często zaglądali w „szesnastkę” Krzysztofa Pilarza. Po upływie kwadransa Jaga powinna była prowadzić, jednak z bardzo bliskiej odległości przestrzelił Cillian Sheridan. W 25. minucie mózg białostocczan – Konstantin Wasiljew musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Po wymuszonej zmianie postawa miejscowych straciła na jakości. Brakowało zawodnika, który indywidualną akcją i ciekawym zagraniem stworzyłby zagrożenie pod bramką przeciwnika. Termalica również nie starała się za wszelką cenę pokonać Mariana Kelemena, więc po pierwszej połowie było 0:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Jagiellonia delikatnie atakowała, lecz bezskutecznie. W 66. minucie goście niespodziewanie mogli wyjść na prowadzenie, gdy dobrego podania Romana Gergela nie wykorzystał David Guba.

Dwanaście minut później szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, którzy wywalczyli rzut karny po faulu Sebastiana Ziajki na Piotrze Tomasiku. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Cillian Sheridan. W końcówce resztkami sił zaatakowały Słonie, jednak nie zdołały już doprowadzić do remisu. Ostatecznie trzy punkty pozostały w Białymstoku.

Dzisiejsze zwycięstwo sprawiło, że ekipa Michała Probierza ponownie zasiadła w fotelu lidera ligowych rozgrywek. Termalica natomiast, pomimo trzeciej porażki z rzędu, pozostała na siódmym miejscu. W następnej kolejce Jaga zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, zaś Słonie podejmą na własnym terenie Wisłę Kraków.