Polacy za granicą. Gol Bednarka w debiucie; Lewandowski wszedł z ławki, ale zdążył strzelić

Jan Bednarek zdobył gola w swoim debiucie w Premier League, jednak jego Southampton nie sprostało Chelsea Londyn (2:3). Na ostatnie minuty w starciu Bayernu Monachium z Borussią Moenchengladbach z ławki wszedł Robert Lewandowski. Polak wykorzystał szansę i strzelił swoją 26. bramkę w trwającym sezonie Bundesligi.

Jan Bednarek skorzystał na absencji Jacka Stephensa. Mark Hughes – po wielu miesiącach – w końcu zdecydował się postawić na Polaka nie tylko w mało prestiżowym meczu pucharowym, ale szlagierowym pojedynku z Chelsea.

Polki obrońca odwdzięczył się solidną postawą, a w 60. minucie zdobył swojego pierwszego gola w barwach Southampton. Bednarek wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Zamykał akcję na dalszym słupku i z pierwszej piłki huknął obok bezskutecznie interweniującego golkipera rywali. Portal whoscored.com ocenił debiut zawodnika na 6.59. To wysoko, jeśli weźmiemy pod uwagę noty pozostałych defensorów.

Gospodarze wygrywali co prawda 2:0, jednak w ciągu ośmiu minut pozwolili sobie na stratę trzech goli. The Blues do wygranej poprowadził nowy nabytek – Olivier Giroud.

* * *

Spotkanie z Borussią Moenchengladbach na ławce rezerwowych rozpoczął Robert Lewandowski. Pod jego nieobecność do siatki rywali trafiał Sandro Wagner. Polak pojawił się na murawie w 69. minucie i przypieczętował wygraną Bawarczyków 5:1. Napastnik przyjął piłkę w polu karnym gości, opanował futbolówkę i uderzył obok próbującego ratować swój zespół Yanna Sommera.

To 26. trafienie Lewandowskiego w bieżącym sezonie Bundesligi. Polak notuje imponującą średnią – 1 gola na mecz. Bayern już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec.