fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Ekstraklasa. Jozak nie jest już trenerem Legii!

Stało się. Wskutek słabych już od dłuższego czasu wyników Legii Warszawa na ligowym podwórku z funkcji trenera stołecznego zespołu został zwolniony Romeo Jozak. Drużynę do końca sezonu poprowadzi jego dotychczasowy asystent – Dean Klafurić.


Krótko trwała przygoda Chorwata z klubem z Łazienkowskiej. Romeo Jozak trenerem  Legii został we wrześniu ubiegłego roku, zastępując na stanowisku Jacka Magierę.

Choć początkowo Wojskowi pod wodzą nowego szkoleniowca spisywali się całkiem przyzwoicie, tak ostatnie tygodnie były mocno rozczarowujące. Po przegranej ze Zagłębiem Lubin (0:1), a co za tym idzie – już jedenastej porażce poniesionej w obecnych rozgrywkach ligowych, cierpliwość prezesa klubu Dariusza Mioduskiego się skończyła.

W nocy z soboty na niedzielę mistrzowie Polski – za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej – poinformowali o zwolnieniu trenera. Następcą Romeo Jozaka został jego dotychczasowy asystent. Dean Klafurić, bo o nim mowa, ma poprowadzić zespół do końca sezonu.

Legia po 31. kolejkach zajmuje trzecią pozycję w tabeli Lotto Ekstraklasy i ma jeden punkt straty do liderującego Lecha Poznań. Rywalizuje także w półfinale Pucharu Polski, gdzie w najbliższą środę przyjdzie się jej zmierzyć na własnym stadionie w rewanżowym meczu z Górnikiem Zabrze. W pierwszym starciu był remis (1:1).

Sport.RIRM

drukuj