Polacy za granicą. Gole Piątka, Wilczka i Rybusa. Krychowiak asystuje

Krzysztof Piątek golem w meczu z Empoli rozpoczął swoją przygodę z Serie A. Jego Genoa CFC wygrała 2:1. W Rosji z dobrej strony pokazali się Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak. Pierwszy trafił do siatki, a drugi asystował. W Danii przypomniał o sobie Kamil Wilczek.

Najpierw były cztery gole w Pucharze Włoch, a teraz jest premierowe trafienie w debiucie w Serie A. Krzysztof Piątek przebojem wdarł się do wyjściowej jedenastki swojego nowego zespołu. Genoa CFC wygrała z Empoli 2:1 i to właśnie Polak otworzył wynik. W 6. minucie wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska i niepilnowany płaskim strzałem trafił do siatki.

W Rosji odżył Grzegorz Krychowiak. Lokomotiw Moskwa pokonał u siebie Anży Machaczkała, a były pomocnik PSG i West Bromwich odnotował asystę. W 73. minucie jego długie podanie na gola zamienił Fiodor Smołow. To nie koniec polskich akcentów. Wcześniej gola na 1:0 zdobył Maciej Rybus. Zawodnik huknął zza pola karnego. Piłka skozłowała, nabrała rotacji i była na tyle trudna, że nie poradził sobie z nią golkiper rywali.

Sygnał pod adresem Jerzego Brzęczka wysyła też Kamil Wilczek. Napastnik dwukrotnie trafił do bramki w starciu z Vendsyssel FF, a Broendby IF wygrało 2:1. Łącznie Polak – w trwającej kampanii – uzbierał pięć goli i jest liderem klasyfikacji strzelców.