Eliminacje Euro 2016. Rywale Polaków nie zgubili punktów

Niemcy poradzili sobie z Gruzją 2:0, a Szkocja rozgromiła Gibraltar 6:1 w meczach eliminacyjnych Euro 2016. Warto zauważyć, że najmłodszy członek UEFA zdobył swoją pierwszą bramkę w historii gier o punkty.

Nasi zachodni sąsiedzi po ostatnim remisie z Australią 2:2 oczywiście byli faworytami tego spotkania, ale mistrzowie świata stracili trochę pewności siebie w wygrywaniu. Inicjatywa od pierwszej minuty należała do Niemców. Podopieczni Joachima Loewa byli bardzo nieskuteczni w ataku. Najpierw poprzeczkę obił Marco Reus, później Toni Kroos uderzał zza pola karnego, ale jego strzał znów był niecelny. Niemcy kazali swoim fanom czekać na gole do 39. minuty. Wówczas zamieszanie w polu karnym Gruzinów wykorzystał Reus i skierował piłkę do siatki rywali. Bramkę do szatni zdobył jeszcze Thomas Mueller i goście schodzili na przerwę w dobrych humorach. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Niemcy wciąż atakowali, jednak więcej bramek nie padło.

***

Gruzja Niemcy 0:2 (0:2)
Marco Reus 39’ Thomas Mueller 45’

Gruzja: Loria – Lobjanidze, Kwirkwelia, Amisulaszwili (5′ Dwali), Kaszia, Navalovski – Kobachidze, Kankawa, Macharadze (63′ Kenia), Okriaszwili (46′ Chanturia) – Mczedlidze

Niemcy: Neuer – Rudy, Boateng, Hummels, Hector – Schweinsteiger, Kroos – Mueller (86′ Schuerrle), Oezil, Reus – Goetze (87′ Podolski)

W drugim meczu skazywani na pożarcie piłkarze z Gibraltaru polegli w meczu ze Szkocją 1:6.  W 18. minucie pierwszą bramkę dla Wyspiarzy zdobył Shaun Maloney. Karnego dla gospodarzy sprowokował bramkarz Gibraltaru. Do piłki podszedł Maloney i wprowadził w ekstazę swoich fanów. Dwie minuty później miało miejsce historyczne wydarzenie. Pierwszą bramkę w historii gier o punkty zdobył dla Gibraltaru Lee Casciaro, który wykorzystał sytuacje sam na sam. To był jednak ostatni dobry akcent dla przyjezdnych. Później grali już tylko Szkoci, którzy zdobyli jeszcze aż pięć bramek. Gole strzelali Steven Fletcher, który skompletował hat-tricka pokonując bramkarza w 29., 74. i 90. minucie, a kolejne trafienia zaliczyli Steven Naismith i ponownie Maloney.