Ekstraklasa. Wyjazdowe zwycięstwo Wisły

Jagiellonia Białystok przegrała na własnym stadionie z Wisłą Kraków 1:4 w meczu 13. kolejki Ekstraklasy. Co ciekawe, jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Michała Probierza. Biała Gwiazda otrząsnęła się jednak z uderzenia i wbiła przeciwnikom cztery bramki, przełamując serie trzech meczów z rzędu bez gola.

Biała Gwiazda przeważała od samego początku tego spotkania i już w 19. minucie powinna wyjść na prowadzenie. Szansę na gola zmarnował jednak Maciej Jankowski. Zawodnicy Kazimierza Moskala napierali na rywala, ale bramkę strzeliła Jaga. Akcje rozpoczął Konstantin Vassiljev, który znakomicie wypatrzył Igorsa Tarasovsa w polu karnym. Zawodnik gospodarzy nie namyślając się wpakował piłkę do siatki i było 1:0.

Fiodor Cernych Maciej Sadlok120 sekund trwała radość zawodników w żółto-czerwonych strojach. Sędzia  Mariusz Złotek odgwizdał rzut karny po faulu na Łukaszu Burlidze. Jedenastka – jak mawiał klasyk „to jeszcze nie gol”, jednak duże zagrożenie. „Oko w oko” z Bartłomiejem Drągowskim stanął weteran ekstraklasowych boisk Paweł Brożek. Napastnik Wisły z doświadczeniem i spokojem pokonał golkipera gospodarzy. W pierwszej części gry bramek już więcej nie oglądaliśmy.

Po zmianie stron goście wciąż przeważali. W 62. minucie potwierdzili to notując trafienie dające im prowadzenie. Koronkową akcje pomiędzy Brożkiem, a Burligą precyzyjnym uderzeniem zakończył Maciej Jankowski. Trzynaście minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Białej Gwiazdy. Skrzydłowy znalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Macieja Sadloka i było 1:3. Białostoczanie nie spodziewali się takiego obrotu spraw, a dwie bramki różnicy niwelowały szansę na korzystny wynik niemal do zera.

Karol Œwiderski Wilde Donald GuerrierWiślacy całkowicie kontrolowali przebieg spotkania i w samej końcówce strzelili jeszcze jednego gola. Autorem czwartego trafienia był wprowadzony trzy minuty wcześniej Wilde-Donald Guerrier. Popularny „WDG77” ustalił wynik meczu na 1:4, pewnym strzałem pokonując Drągowskiego. Warto dodać, że asystę przy golu zanotował dobrze poczynający sobie na murawie Rafał Boguski.

Dzięki kompletowi punktów Wisła awansowała w tabeli na 4. pozycję, do lidera rozgrywek – Piasta Gliwice – traci jednak aż dziesięć oczek. Jagiellonia natomiast poniosła czwarta ligową porażkę z rzędu, co sprawia, że zajmuje dopiero 12. miejsce.