Copa del Rey. Z zaliczką do Madrytu

Barcelona wygrała na Camp Nou 1:0 (0:0) z Atletico Madryt. Bramkę na wagę zwycięstwa pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry zdobył Lionel Messi. Mecz rozgrywany był w ramach ćwierćfinału Pucharu Króla.

Pierwsza część spotkania była mało porywająca. Przez bardzo długi czas piłkarze rozgrywali piłkę w środkowej części boiska. Warty odnotowania był strzał Luisa Suareza z 35. minuty, kiedy to wyśmienicie piłkę wyłożył mu Ivan Rakitić. Urugwajski snajper strzelił jednak nad poprzeczką. Podopieczni Diego Simeone wyraźnie przestraszyli się wymiany ciosów z zawodnikami Dumy Katalonii grając bardzo zachowawczo.

FC BARCELONA VS ATLETICO MADRID

Druga połowa obfitowała wręcz w mnóstwo podań „do nikogo”. Arbiter pokazał też dwie żółte kartki za nieuzasadnione protesty. Rozstrzygnięcie przyszło za sprawą faulu którego dopuścił się Juanfran na Sergio Busquetsie w polu karnym. Do rzutu karnego podszedł Lionel Messi. Oddał strzał, który obronił Jan Oblak, jednak przy dobitce Argentyńczyka golkiper Rojiblancos był bezradny. Nudne widowsko zakończyło się wynikiem promującym Barcelonę. Rewanż 28 stycznia w Madrycie.