Ekstraklasa. Dwa ciosy po przerwie, Pogoń punktuje Termalikę

W pierwszym niedzielnym meczu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin pokonali na własnym terenie BrukBet Termalikę Nieciecza 2:0. Oba gole padły niedługo po przerwie, a ich autorem został Adam Buksa.

Choć to drużyna trenera Kosty Runjaicia początkowo sprawiała lepsze wrażenie, jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie do strzału z woleja złożył się Roman Gergel, ale znakomicie między słupkami interweniował Łukasz Załuska.

W pierwszej połowie meczu miejscowi kilkukrotnie zagrozili bramce Dariusza Treli głównie za sprawą Adama Buksy. Ten jednak miał wyjątkowo źle nastawiony celownik. Wszystko zmieniło się po przerwie. W 51. minucie snajper Portowców wykorzystał centrę Kamila Drygasa i ładnym uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki.

Wyraźnie oszołomione takim obrotem sprawy „Słonie” jeszcze na dobre nie zdążyły wrócić do gry, a już chwilę później musiały przyjąć kolejny cios. Cornel Rapa zacentrował w pole karne, gdzie celną „główką” po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Adam Buksa.

Dwubramkowe prowadzenie gospodarzy wyraźnie ustawiło przebieg gry już do ostatniego gwizdka sędziego. Podopieczni Jacka Zielińskiego nie mieli pomysłu na sforsowanie dobrze spisujących się w obronie rywali, w efekcie czego spotkanie zakończyło się pewną wygraną ekipy ze Szczecina.

Pogoń, dzięki kompletowi punktów, umocniła się na dwunastym miejscu w ligowej tabeli i odskoczyła tym samym na dystans pięciu oczek nad piętnastą w stawce Termaliką.