Ekstraklasa. Szybki gol i skromna wygrana Śląska

Śląsk Wrocław wygrał przed własną publicznością z Sandecją Nowy Sącz 1:0 w meczu grupy spadkowej 31. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gospodarze komplet punktów zawdzięczają Mateuszowi Cholewiakowi, który wpisał się na listę strzelców już w pierwszej minucie spotkania.

Kibice jeszcze dobrze nie rozsiedli się na krzesełkach, a Śląsk już prowadził 1:0. Wynik meczu otworzył Mateusz Cholewiak. Boczny obrońca gospodarzy znakomicie przymierzył z ostrego kąta, a golkiper Sandecji Michał Gliwa mógł tylko bezradnie patrzeć, jak piłka wpada do siatki.

Po szybko straconym golu przyjezdni przystąpili do bardziej ofensywnej gry i taka postawa mogła przynieść im wyrównanie, ale w 13. minucie Jakub Słowik końcami palców wybronił potężne uderzenie Damira Sovsicia. Chwilę później odrobiny precyzji zabrakło z kolei Pavlo Ksionzowi, który nie wykorzystał błędu Igorsa Tarasovsa i z kilku metrów trafił jedynie w słupek.

W dalszej fazie tempo spotkania nieco spadło. Brakowało przede wszystkim klarownych sytuacji bramkowych z obu stron, a piłkarze walczyli głównie o przejęcie inicjatywy w środkowej strefie boiska.

W 72. minucie w trudnej sytuacji znaleźli się podopieczni Tadeusza Pawłowskiego, gdy za drugą żółtą kartkę murawę opuścić musiał Sito Riera. Miejscowi, będąc w osłabieniu, całą swoją uwagę skupili na obronie i – jak się później okazało – z zadania wywiązali się skutecznie.

Choć przyjezdni momentami wyraźnie dominowali i zepchnęli rywali do głębokiej defensywy, więcej goli na Stadionie Miejskim we Wrocławiu dziś już nie padło. Ostatecznie Śląsk wygrał 1:0, dzięki czemu powrócił na jedenastą pozycję w tabeli. Sandecja natomiast wciąż zamyka ligową stawkę. Do bezpiecznego miejsca traci pięć oczek.