Ekstraklasa. Kante zapewnia Nafciarzom komplet punktów

Wisła Płock pokonała przed własną publicznością Zagłębie Lubin 2:0 w pierwszym sobotnim meczu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy. Oba gole dla Nafciarzy zdobył Jose Kante.

O pierwszej połowie spotkania można napisać tylko tyle, że się odbyła. Gra często była szarpana, a zawodnicy obu drużyn w głównej mierze skupili się na walce w środkowej strefie boiska. Zarówno Wisła, jak i Zagłębie wypracowały sobie po jednej dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Najpierw w 8. minucie fatalnie z kilku metrów przestrzelił Bartłomiej Pawłowski. W odpowiedzi – po drugiej stronie pola karnego – podobnie zachował się Jose Kante, który uderzył tuż obok bramki.

Niedługo po przerwie snajper Nafciarzy wykazał się już dużo większą precyzją. Semir Stilić obsłużył prostopadłym podaniem Konrada Michalaka, a ten od razu zagrał do Kante. Napastnik strzałem z powietrza zmusił do kapitulacji bezradnego Dominika Hładuna. Chwilę później gospodarze mogli zadać kolejny cios, ale golkiper Miedziowych szczęśliwie zatrzymał piłkę przed linią bramkową po próbie Igora Łasickiego.

Zagłębie w dalszej fazie meczu szukało sposobu na doprowadzenie do remisu, ale dobrze zorganizowana w defensywie ekipa Jerzego Brzęczka skutecznie im to uniemożliwiała. Jedna z nielicznych okazji gości na wyrównanie miała miejsce w 60. minucie, kiedy to po „główce” Arkadiusza Woźniaka futbolówkę zmierzającą do bramki wybił w ostatniej chwili ofiarnie interweniujący Adam Dźwigała.

W 87. minucie miejscowi definitywnie rozstrzygnęli losy rywalizacji. W roli głównej ponownie wystąpił Jose Kante, który – po płaskim podaniu Arkadiusza Recy – natychmiastowym uderzeniem przełamał ręce Dominika Hładuna i tym samym zamknął kwestię wyniku. Ostatecznie Wisła zasłużenie wygrała 2:0, dzięki czemu awansowała na piąte miejsce w tabeli. Miedziowi natomiast spadli na dziewiątą pozycję.