Przed MŚ 2018. Zgodnie z planem – wygrana tuż przed wyjazdem do Rosji

Przed meczem na Stadionie Narodowym nikt nie dawał większych szans gościom z Litwy. Polacy grają solidny futbol i byli zdecydowanymi faworytami. Skończyło się na czterech trafieniach – dwóch Roberta Lewandowskiego oraz jednym Jakuba Błaszczykowskiego i Dawida Kownackiego.


Polacy dali się wyszumieć rywalom w pierwszych dziesięciu minutach, ale szybko przejęli kontrolę na boisku i konsekwentnie dążyli do celu. Worek z bramkami rozwiązał Robert Lewandowski. Kapitan biało-czerwonych sfinalizował zgranie Macieja Rybusa uderzeniem na na krótki słupek. W 33. minucie podwyższył z rzutu wolnego. Zadanie zostało wykonane, więc „Lewy” na drugą połowę już na murawę nie wyszedł.

Bez niego nie radziliśmy sobie jednak gorzej. Do siatki trafił Grzegorz Krychowiak. Jego efektowny gol piętą nie został uznany, bo pomocnik przejmował piłkę ręką. Polacy stwarzali sobie okazje i kolejne trafienia były kwestią czasu. Po podaniu Bartosza Bereszyńskiego futbolówkę do pustej bramki wbił Dawid Kownacki. Dla piłkarza grającego na co dzień w Sampdorii był to pierwszy gol w dorosłej reprezentacji. Wynik z rzutu karnego ustalił Jakub Błaszczykowski.

***

Polska – Litwa 4:0 (2:0)
Robert Lewandowski 19′ 33′ Dawid Kownacki 71′ Jakub Błaszczykowski 82′(k.)

Polska: Łukasz Fabiański (46′ Wojciech Szczęsny) – Maciej Rybus (70′ Jakub Błaszczykowski), Tiago Cionek, Artur Jędrzejczyk (46′ Łukasz Piszczek), Jan Bednarek (53′ Michał Pazdan), Bartosz Bereszyński – Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski – Dawid Kownacki, Robert Lewandowski (46′ Łukasz Teodorczyk), Arkadiusz Milik

Litwa: Dziugas Bartkus – Rolandas Baravykas (74′ Valdemar Borowskij), Edvinas Girdvainis, Algis Jankauskas, Egidijus Vaitkunas – Simonas Paulius (58′ Vykintas Slivka), Modestas Vorobjovas – Ovidijus Verbickas, Fiodor Cernych (26′ Justas Lasickas), Arvydas Novikovas – Darvydas Sernas (69′ Karolis Laukzemis)

Żółte kartki: Jacek Góralski (Polska) oraz Darvydas Sernas (Litwa)

Sport.RIRM

drukuj