fot. PAP/Marcin Gadomski

Piłka nożna. Kamil Wilczek odchodzi z Broendby

Kończy się czteroletnia przygoda Kamila Wilczka z Danią. Trzykrotny reprezentant Polski przenosi się z Broendby IF do tureckiego Goeztepe SK. Do sfinalizowania transferu pozostały już tylko szczegóły.


Kamil Wilczek postanowił opuścić Broendby. 32-letni snajper jest już jedną nogą w Turcji, gdzie negocjuje indywidualny kontrakt z Goztepe – aktualnie ósmym zespołem tamtejszej ekstraklasy. Do uzgodnienia pozostały formalności. Kluby już wcześniej osiągnęły porozumienie ws. warunków transakcji.

Jestem niesamowicie dumny, że mogłem reprezentować Broendby i dzięki temu zrobić milowy krok w mojej karierze. To honor, który zawsze będzie mi towarzyszył. Chciałem się odwdzięczyć i dlatego przedłużyłem umowę minionej zimy, aby klub mógł uzyskać za mnie jakieś pieniądze. Jestem wdzięczny, że klub pozwolił mi dać szansę na nowe doświadczenie. Kibicom Broendby mogę powiedzieć, że zawsze ten klub będzie w moim sercu podkreślił Polak.

Kamil Wilczek trafił do Danii zimą 2016 roku. Przez cztery lata rozegrał dla Broendby 163 mecze i zdobył 92 gole, stając się najlepszym ligowym strzelcem (72 trafienia) w historii klubu. Tylko w bieżącym sezonie zaliczył 20 bramek w zaledwie 26 występach we wszystkich rozgrywkach.

Sport.RIRM

drukuj