Ekstraklasa. Niespodzianka w Poznaniu – Śląsk lepszy od Lecha!

Do sporej niespodzianki doszło w Poznaniu, gdzie miejscowy Lech przegrał ze Śląskiem Wrocław 0:1 w meczu 29. kolejki Ekstraklasy. Komplet punktów drużynie gości zapewnił na początku spotkania Ryota Morioka.

Śląsk wyjątkowo słabo spisuje się w obecnym sezonie ligowym. Co więcej, wrocławianie przed dzisiejszym meczem ostatni raz trzy punkty wywalczyli w lutym, gdy pokonali Wisłę Kraków 1:0. Mistrzowie Polski z kolei po porażce z Legią Warszawa (0:2) potrzebowali wygranej, aby wciąż liczyć się w walce o europejskie puchary.

Dariusz Dudka, Ryota Morioka, Tomasz KêdzioraOd pierwszych minut lepiej prezentowali się goście, którzy zepchnęli Kolejorza do defensywy. Dobra gra Śląska została nagrodzona golem w 10. minucie spotkania. Wówczas Ryota Morioka otrzymał „prezent” od Dariusza Dudki i strzałem po krótkim rogu zmusił do kapitulacji Jasmina Buricia. Po utracie gola podopieczni Jana Urbana starali się jak najszybciej doprowadzić do remisu. Szczęścia w polu karnym rywali szukali Nicki Bille Nielsen i Darko Jevtić, lecz przytomnie w bramce wrocławian prezentował się Mateusz Abramowicz.

Po zmianie stron przyjezdni kilkukrotnie mogli powiększyć swoją przewagę, ale dobrze między słupkami Lecha spisywał Mateusz Abramowicz, £ukasz Tra³ka, Mariusz Pawelecsię Jasmin Burić. Najbliżej pokonania bośniackiego golkipera ponownie był Morioka, który z kilku metrów przymierzył prosto w bramkarza gospodarzy. W 71. minucie zawodnicy Mariusza Rumaka mogli prowadzić już dwoma trafieniami – najpierw Burić zatrzymał groźną próbę Petera Grajciara, a następnie z trudem wybił uderzenie Bence Mervo. W ostatnich minutach gorąco zrobiło się w „szesnastce” Śląska. Ostatecznie jednak wynik nie uległ już zmianie i z niezwykle cennej wygranej mogli cieszyć się piłkarze z Wrocławia.

Dzięki kompletowi punktów podopieczni Mariusza Rumaka awansowali na 14. miejsce w ligowej tabeli. Pozostaną na nim w przypadku, gdy Górnik Łęczna straci punkty w jutrzejszym starciu z Cracovią. Lech natomiast jest szósty i po zakończeniu 29. kolejki może spaść pozycję niżej.