Ekstraklasa. Zjazd Pogoni trwa w najlepsze, podział punktów w Zabrzu

Pogoń Szczecin zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:1 w meczu inaugurującym 29. kolejkę Ekstraklasy. Dla Portowców, którzy walczą w tym sezonie o europejskie puchary, było to już szóste ligowe spotkanie z rzędu bez zwycięstwa. Podopieczni Jana Żurka również nie są w najwyższej formie i nie wygrali od siedmiu pojedynków.

Obie drużyny przystępowały do spotkania z całkowicie odmiennymi celami. Górnik kompletuje punkty, walcząc o utrzymanie w piłkarskiej elicie, Pogoń natomiast wciąż plasuje się tuż za podium i ma duże szanse na europejskie puchary.

zawodnicy GórnikaMecz lepiej rozpoczęli goście i to oni pierwsi stworzyli sobie okazję do objęcia prowadzenia. Na bramkę miejscowych przymierzył Rafał Murawski, ale futbolówka odbiła się od poprzeczki. Z minuty na minutę rozkręcali się gospodarze, którzy częściej wychodzili z odważnymi atakami. Aż dwie szanse na gola miał Jose Kante. Hiszpan za każdym razem minimalnie chybił celu. W 36. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Aleksandra Kwieka na gola zamienił Bartosz Kopacz.

Jakub Piotrowski i £ukasz MadejPo przerwie do remisu doprowadził Murawski, który już w 50. minucie dobrym uderzeniem z pierwszej piłki wykończył zespołową akcję, pokonując Grzegorza Kasprzika. Z biegiem czasu do głosu ponownie zaczęli dochodzić zabrzanie, jednak w ich grze brakowało… strzałów na bramkę rywali. Pogoń odpowiadała jedynie akcjami zaczepnymi Dawida Korta i Mateusza Matrasa. Do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie, w efekcie czego oba zespoły musiały zadowolić się remisem.

Podział punktów sprawił, że Górnik pozostanie na dnie ligowej tabeli. Strata zabrzan do miejsca gwarantującego utrzymanie wzrosła do sześciu oczek. Pogoń z kolei plasuje się na 3. pozycji, jednak może ją stracić w przypadku, gdy Cracovia zdobędzie punkty w jutrzejszej konfrontacji z Górnikiem Łęczna.