Ekstraklasa. Górnik Łęczna lepszy w Niecieczy, trwa zacięta walka o przetrwanie

Górnik Łęczna pokonał w Niecieczy miejscową Termalikę 2:0 w spotkaniu 34. kolejki Ekstraklasy. Duma Lubelszczyzny opuściła ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek. Trzy punkty przyjezdnym zapewniły trafienia Przemysława Pitrego i Jakuba Świerczoka.

Pojedynek o pi³kêOd pierwszych minut gra toczyła się głównie w środku boiska, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Dopiero po dwudziestu minutach zadrżały serca kibiców gospodarzy. Bartosz Śpiączka znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Sebastianem Nowakiem i minimalnie chybił. Dziesięć minut później Duma Lubelszczyzny prowadziła już po bramce Przemysława Pitrego. W szesnastce Słoników znalazł się Grzegorz Bonin. Pomocnik Górnika podał do Pitrego, a ten dał swojej drużynie upragnione prowadzenie. Do końca pierwszej części meczu Górnik kontrolował przebieg gry.

Vladislavs Gutkovskis Sergiusz PrusakTuż po zmianie stron swoje okazje do strzelenia gola mieli Wojciech Kędziora i ponownie Śpiączka. Obu piłkarzom w decydującym momencie zabrakło jednak zimnej krwi. Dopiero w 73. minucie Bartłomiej Babiarz sprawdził formę Silvio Rodicia. Zmiennik Prusaka wzorowo zachował się przy uderzeniu rywala, a chwilę później miał ogromne szczęście, ponieważ Artem Putiwcew trafił w słupek. Groźna sytuacja podziałała mobilizująco na przyjezdnych. Piłkę w siatce umieścił Jakub Świerczok. Napastnik łęcznian bez kłopotów pokonał Nowaka w sytuacji sam na sam.

Po dzisiejszym zwycięstwie Górnik (20 punktów) awansował na 14. pozycję w Ekstraklasie. Termalica jest trzynasta i ma zaledwie dwa oczka przewagi nad zespołem z Łęcznej. W następnej kolejce Duma Lubelszczyzny będzie gościć Górnika Zabrze, natomiast Słoniki we Wrocławiu sprawdzą formę Śląska.