Primera Division: Ronaldo ratuje remis dla Realu

Piłkarze Realu Madryt nie wykorzystali potknięcia Atletico, gdyż tylko zremisowali na własnym terenie z Valencią 2:2 w meczu 36. kolejki Primera Division. Punkt gospodarzom uratował dopiero w doliczonym czasie gry Cristiano Ronaldo.

Początek zdecydowanie należał do gospodarzy. Piłkarze Carlo Ancelottiego tuż po pierwszym gwizdku starali się zdominować przeciwnika. Już w 4. minucie Cristiano Ronaldo znalazł się w sytuacji sam na sam z Diego Alvesem. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł jednak golkiper gości.

Niewykorzystana okazja mogła zemścić się na „Królewskich” dwanaście minut później, bowiem Dani Parejo strzałem głową trafił w poprzeczkę.

W kolejnych fragmentach pierwszej połowy spotkania napór Realu rósł, lecz goście wciąż potrafili skutecznie odpierać ataki rywali. I kiedy wydawało się już, że na przerwę oba zespoły zejdą z zerowym kontem, gola do szatni strzeliły „Nietoperze”. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnym uderzeniem głową popisał się Jeremy Mathieu.

Po stracie bramki gospodarze zaczęli bardziej naciskać na rywali, co przyniosło efekt w 58. minucie. Angel Di Maria zacentrował na długi słupek do Ronaldo, ten idealnie odegrał do nadbiegającego Sergio Ramosa, który z bliska dopełnił formalności.

Niezrażeni takim obrotem spraw goście nie zwiesili głów i już siedem minut później ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dani Parejo, który wykorzystał podanie od Sofiane Feghouliego i silnym strzałem lewą nogą w długi róg pokonał Diego Lopeza.

Podopieczni Juana Antonio Pizziego nie utrzymali jednak zwycięstwa do ostatniego gwizdka sędziego. Zaciekle atakujący Real zdołał doprowadzić do wyrównania w doliczonym czasie gry, a piłkarzem, który ustalił wynik spotkania był Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ekwilibrystycznym uderzeniem piętką umieścił piłkę w siatce rywali.

Real pozostaje na 3. miejscu z dorobkiem 83 punktów, tym samym zbliżył się do prowadzącego w stawce Atletico na 5 oczek. „Królewscy” rozegrali o jedno spotkanie mniej od drugiej Barcelony (85 punktów) i pierwszego Atletico (88 punktów).

Real Madryt – Valencia 2:2
Ramos 58’ Ronaldo 90’ – Mathieu 44’ Parejo 65’

Real: Lopez – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Illarramendi (Di Maria 46’), Alonso, Isco (Casemiro 72’) – Bale, Benzema (Morata 83’), Ronaldo

Valencia: Alves – Pereira, Costa, Mathieu, Bernat – Fuego, Keita – Feghouli, Parejo (Vezo 89’), Vargas (Barragan 90’) – Paco (Jonas 68’)