Liga Mistrzów. Szachtar znów znalazł patent na Real, kolejne zespoły z awansem do fazy pucharowej

FC Porto oraz Liverpool FC – to kolejne zespoły, które awansowały do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pewnym gry na wiosnę w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach w Europie nie może być natomiast Real Madryt. Podopieczni Zinedine’a Zidane’a skomplikowali sobie sytuację po wyjazdowej porażce z Szachtarem Donieck (0:2).

Grupa A

Lokomotiw Moskwa – Red Bull Salzburg 1:3 (0:2)
Anton Miranczuk 79′(k.) – Mergim Berisha 28′ 41′ Karim Adeyemi 81′

Atletico Madryt – Bayern Monachium 1:1 (1:0)
Joao Felix 26 ’ – Thomas Mueller 86′(k.)

Bliscy awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów są piłkarze Atletico Madryt, którzy zremisowali na własnym terenie z grającym bez kilku kluczowych zawodników Bayernem Monachium 1:1. Do stolicy Hiszpanii nie przylecieli bowiem między innymi Manuel Neuer czy Robert Lewandowski. Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą świetnie spisującego się w obecnym sezonie Joao Felixa. W końcówce spotkania wynik ustalił Thomas Mueller. Jeden z liderów ekipy ze stolicy Bawarii pojawił się na boisku dopiero po godzinie gry, a w 86. minucie skutecznie egzekwował rzut karny. Ważne zwycięstwo (pierwsze w bieżących rozgrywkach) zanotował z kolei Red Bull Salzburg. Podopieczni Jessego Marscha pokonali na wyjeździe Lokomotiw Moskwa 3:1 i aby myśleć o wyjściu z grupy, muszą za tydzień wygrać u siebie z „Los Colchoneros”. Pełne 90 minut w zespole gospodarzy zanotował Maciej Rybus. Miejsca w kadrze meczowej nie znalazł natomiast zmagający się z koronawirusem Grzegorz Krychowiak.

Grupa B

Szachtar Donieck – Real Madryt 2:0 (0:0)
Dentinho 57′ Manor Solomon 82′

Borussia Moenchengladbach – Inter Mediolan 2:3 (1:1)
Alassane Plea 45′ 75′ – Matteo Darmian 17′ Romelu Lukaku 64′ 73′

Niezwykle ciekawie przedstawia się sytuacja w grupie B. W niej pozycję lidera zachowała Borussia Moenchengladbach, mimo porażki na własnym stadionie z Interem Mediolan 2:3. Bohaterem „Nerazzurrich” został Romelu Lukaku, który w starciu z drużyną dowodzoną przez Marco Rose ponownie popisał się dubletem. Na drugą lokatę wskoczył Szachtar Donieck. Zawodnicy Luisa Castro znów okazali się lepsi od Realu Madryt, tym razem triumfując w roli gospodarza 2:0. Taki stan rzeczy sprawił, że „Królewscy” plasują się zaledwie na trzecim miejscu i w ostatniej kolejce będą musieli szukać punktów w domowej konfrontacji z Borussią Moenchengladbach. W grze o awans do 1/8 finału Champions League pozostaje również ostatnia w stawce ekipa Antonio Conte.

Grupa C

FC Porto – Manchester City 0:0

Olympique Marsylia – Olympiakos Pireus 2:1 (0:1)
Dimitri Payet 55′(k.) 75′(k.) – Mady Camara 33′

Wiosną w Lidze Mistrzów wystąpi na pewno FC Porto, które do pełni szczęścia potrzebowało jednego „oczka”. Zespół z Estadio do Dragao cel zrealizował w spotkaniu z Manchesterem City, remisując u siebie 0:0. W drugim starciu grupy C fatalną serię trzynastu meczów z rzędu bez zwycięstwa w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie przerwał Olympique Marsylia. Podopieczni Andre Villasa-Boasa pokonali na własnym boisku Olympiakos Pireus 2:1, a oba gole dla francuskiej drużyny strzelił – za każdym razem pewnie wykorzystując rzut karny – Dimitri Payet.

Grupa D

Atalanta Bergamo – FC Midtjylland 1:1 (0:1)
Cristian Romero 79′ – Alexander Scholz 13′

Liverpool FC – Ajax Amsterdam 1:0 (0:0)
Curtis Jones 58′

Awans do najlepszej „szesnastki” Champions League wywalczył Liverpool FC. Przetrzebiona kontuzjami ekipa Juergena Kloppa wygrała na Anfield z Ajaxem Amsterdam 1:0 po bramce autorstwa wychowanka klubu – Curtisa Jonesa. Do dużej niespodzianki doszło natomiast w Bergamo, gdzie miejscowa Atalanta jedynie zremisowała z outsiderem grupy D, FC Midtjylland 1:1. Mało tego, zawodnicy Gian Piero Gasperiniego długo musieli gonić wynik i dopiero w 79. minucie, za sprawą Cristiana Romero, zdołali uratować jeden punkt. 9 grudnia zespół z Lombardii zmierzy się na wyjeździe z drużyną Erika ten Haga. Jeżeli nie przegra tego spotkania, zamelduje się w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.