Real gromi, Barcelona nie pozostaje dłużna

Real Madryt wygrał wyjazdowe spotkanie z Levante 5:0. Dwie bramki dla Los Blancos strzelił Cristiano Ronaldo na liste strzelców wpisywali się również Hernandez, Rodriguez i Isco. W innym meczu Primera Division Barcelona wygrała z Eibarem 3:0.

Madrytczycy od początku lepiej spisywali się w ofensywie niż gospodarze. Piłka do 13 minuty nie chciała jednak wpaść wtedy to słusznie podyktowanego karnego wykorzystał nikt inny jak Cristiano Ronaldo. Odpowiedzią graczy Levante mogła być sytuacja Camarasa. W ostatniej chwili piłkę z lini bramkowej wybił Modrić. Real robił swoje. W 38 minucie świetne dośrodkowanie Jamesa głową wykończł Javier Hernandez. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0. Galaktyczni po zmianie stron ruszyli do ataku, jednak znów pierwszy kwadrans nie przyniósł bramki. Sprawy w swoje ręce, a raczej nogi wziął CR7. Portugalczyk minął dwóch rywali i trafił po krótkim słupku. Piłkarze Ancelottiego nie poprzestawali na trzech trafieniach. Kapitalną piłkę od Krossa w polu kranym wykorzystał James Rodriguez, a rywali dobił Isco ustalając wynik spotkania na 5:0.

Barcelona miała przewagę w każdym fragmencie gry ale w pierwszej połowie bramki nie padły. Mało tego w 41 minucie na pustą bramke nie trafił Capa później Berjon stanął oko w oko z Bravo ale przegrał pojedynek z Chilijskim bramkarzem. Szanse dla Barcy w pierwszej połowie marnował przede wszystkim Messi. Po zmianie stron Blaugrana wreszcie dopięła swego. W 61 po koronkowej akcji z Messim Xavi wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Kibice zgromadzeni na Camp Nou 11 minut po pierwszym golu znów oszaleli z radości. Dani Alves dograł piłkę swojemu koledze z reprezentacji Neymarowi, a ten bez wachania kropnął z całej siły nie dając szans bramkarzowi przyjezdnych. Dwie minuty później było już po meczu albowiem wynik ustalił Messi. Barcelona wygrał i tym samym odpowiedziała na wysokie zwycięstwo Realu.

Levante UD- Real Madryt 0:5
Ronaldo (k.) 13′, Hernandez 38′, Ronaldo 61′, James Rodriguez 66′, Isco 82′.
Levante UD: Diego Marino – Ivan Lopez, Rodas, Garcia (77′ Xumetra), Morales, Juanfran, Gavilan (46′ Victor Perez), Casadesus (68′ David Barral), Pedro Lopez, Diop, Camarasa.
Real Madryt: Casillas – Carvajal, Nacho, Pepe, Marcelo (72′ Arbeloa), Kroos (68′ Illarramendi), Modrić (79′ Alvaro Medran), Isco, James, Ronaldo, Hernandez.

FC Barcelona- SD Eibar 3:0
Xavi 60′,Neymar 72′, Lionel Messi 74′

FC Barcelona: Bravo – D. Alves, Pique, Mathieu, Alba – Xavi, Mascherano, Sergi Roberto (55′ Iniesta) – Pedro (71′ Sandro), Neymar (77′ Munir), Messi.
SD Eibar: Xabi Irureta, Boveda, Lillo, Raul Albentosa, Ekiza, Abraham – Jon Errasti, Dani Garcia, Javi Lara (57′ Piovaccari) – Saul Berjon (77′ Dani Nieto), Capa (75′ Boateng).

Tabela: [Primera Division]