Polacy za granicą. Kolejne trafienia Lewandowskiego, Grosickiego i Krychowiaka

Robert Lewandowski nadal imponuje skutecznością. Polski napastnik zdobył gola dla Bayernu Monachium w meczu 6. kolejki Bundesligi, a jego zespół pokonał na wyjeździe 3:2 Paderborn. Bramkę dla Hull w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Cardiff strzelił Kamil Grosicki. Strzelecką passę kontynuuje również Grzegorz Krychowiak, który zapewnił trzy punkty dla Lokomotiwu Moskwa w starciu z Zenitem Sankt Petersburg.

SC Paderborn – Bayern Monachium 2:3 (0:1)
Kai Proeger 68′ Jamilu Collins 84′ – Serge Gnabry 15′ Philippe Coutinho 55′ Robert Lewandowski 79′

Robert Lewandowski stał się pierwszym graczem w historii Bayernu, który strzelił gola w każdym z sześciu spotkań otwierających ligowe rozgrywki w Niemczech. Polak w 79 minucie skutecznie wykończył dalekie podanie od Nicklasa Suele. Lewandowski powinien jednak trafić do siatki już w 7 minucie, ale chyba tylko on jeden wie, jak po podaniu Serge’a Gnabry’ego, stojąc przed pustą bramkę, posłał futbolówkę obok słupka. Snajper Bawarczyków w tej chwili legitymuje się 10 trafieniami w bieżącym sezonie Bundesligi. Bayern z dorobkiem 14 punktów jest liderem tabeli.

Hull City – Cardiff City 2:2 (1:0)
Grosicki 44’ Jordy De Wijs 89’ – Robert Glatzel 55’ Danny Ward 90’

Kamil Grosicki w starciu z Hull City zdobył czwartą bramkę w bieżących rozgrywkach Championship. Co ciekawe, trafił w czwartym kolejnym ligowym meczu z rzędu. Polski skrzydłowy otworzył wynik spotkania w 44. minucie, posyłając piłkę do siatki precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Trafienie popularnego Grosika nie dało jednak jego drużynie trzech punktów, bowiem goście dwukrotnie zdołali doprowadzić do wyrównania, w tym raz w ostatnich minutach gry. Hull w dorobkiem 10 punktów zajmuje 15 miejsce w tabeli drugiej ligi angielskiej.

Lokomotiw Moskwa – Zenit Sankt Petersburg 1:0 (0:0)
Grzegorz Krychowiak 48’

Polski pomocnik bohaterem meczu na szczycie rosyjskiej ekstraklasy. Jego trafienie dało drużynie Lokomotivu Moskwa bezcenne trzy punkty w starciu z Zenitem Sankt Petersburg. Krychowiak zdobył gola w 44 minucie, pokonując bramkarza rywali niezbyt silnym, ale bardzo precyzyjnym strzałem zza pola karnego. Dla Krychowiaka to najlepszy sezon w karierze seniorskiej pod względem strzeleckim. Polak ma już na koncie pięć goli w lidze rosyjskiej, a kolejne trafienie dołożył w Lidze Mistrzów. Klub pomocnika jest natomiast wiceliderem rozgrywek w swoim kraju z dorobkiem 23 punktów.