Transfery. Świerczok piłkarzem Łudogorca Razgrad

To już oficjalna informacja. Jakub Świerczok odchodzi z Zagłębia Lubin. Jego nowym pracodawcą jest Łudogorec Razgrad, aktualny mistrz Bułgarii.


O transferze napastnika, który ma już za sobą debiut w reprezentacji Polski, jako pierwszy informował portal weszlo.com. Medialne doniesienia szybko znalazły potwierdzenie w lubińskim klubie i reprezentującej zawodnika agencji menadżerskiej KFM.

 

Jakub Świerczok prezentuje wysoką formę od początku bieżącego sezonu. W 21. meczach Ekstraklasy zdobył 16 goli, co plasowało go na drugiej pozycji w klasyfikacji najlepszych strzelców.

 

25-latek znalazł się na ustach piłkarskiej Polski za sprawą dwóch hat-tricków z rzędu. Dokonał tego w spotkaniach z Termaliką i Pogonią Szczecin. Na taki wyczyn polscy kibice czekali kilkanaście lat. W sezonie 2002/2003 ta sztuka udała się Maciejowi Żurawskiemu, reprezentującemu barwy Wisły Kraków.

Postawa Świerczoka nie umknęła uwadze Adama Nawałki. Napastnik wystąpił w dwóch towarzyskich pojedynkach reprezentacji Polski – z Urugwajem i Meksykiem.

Łudogorec to aktualny mistrz Bułgarii. Drużyna wciąż toczy zaciekłe boje na podwórku europejskim, gdzie w 1/16 finału Ligi Europy zmierzy się z włoskim faworytem – AC Milan. Od początku bieżącego sezonu barwy klubu reprezentuje także inny Polak – Jacek Góralski.

Sport.RIRM

drukuj