Copa del Rey. Starcie tytanów w finale

W drugim półfinale Copa del Rey Barcelona zremisowała na wyjeździe z Realem Sociedad 1:1 ale dzięki wygranej w pierwszym meczu awansowała do finału rozgrywek. Na Blaugranę czeka już Real Madryt.

Barcelona przyjechała do San Sebastian z dwubramkową zaliczką. Zawodnicy obu drużyn w pierwszych minutach meczu nie stworzyli groźnych sytuacji.

W 27 minucie Messi przebiegł z piłką połowę boiska, wszedł w gąszcz rywali i oddał strzał – piłka po rękach Zubikaraia wpadła do bramki.

Dziesięć minut później gospodarze zmarnowali znakomitą okazję – Vela dostał świetną piłkę w pole karne jednak minimalnie mu odskoczyła – z interwencją zdążył Pinto.

W 56 minucie Messi przeprowadził rajd na bramkę zakończony uderzeniem, Zubikarai wybił piłkę przed siebie, do futbolówki dobiegł Fabregas, który oddał strzał jednak bramkarz gospodarzy fantastyczną interwencją znów uchronił zespół przed stratą bramki.

Trzy minuty przed końcem spotkania gospodarze wyrównali! Canales posłał futbolówkę w stronę Castro, który zagrał ją do Griezmanna, Francuz uderzył z pierwszej piłki i nie dał szans Pinto.

Finał Copa del Rey zostanie rozegrany 19 kwietnia. Duma Katalonii zmierzy się w nim z Realem Madryt.

Real Sociedad – FC Barcelona 1:1