Eliminacje Euro 2016. Dopełnić formalności i sięgnąć po trzy punkty

Po porażce z Niemcami w kadrze reprezentacji Polski słychać bojowe nastroje przed kolejnymi meczami eliminacji Euro 2016. Dziś białoczerwoni podejmą przed własną publicznością Gibraltar. We wrześniowym spotkaniu obu drużyn podopieczni Adama Nawałki zaaplikowali rywalom aż siedem goli.


Pod znakiem zapytania stoi skład, na jaki zdecyduje się dziś selekcjoner reprezentacji Polski. O ile w formacji obronnej i w ataku powinniśmy zobaczyć – nie licząc Łukasza Piszczka – tych samych zawodników, co w meczu z Niemcami, o tyle sporą niewiadomą jest ustawienie linii pomocy.

Reprezentacja Polski (2)Adam Nawałka w meczu ze słabym rywalem najprawdopodobniej nie zdecyduje się na grę dwoma bądź trzema defensywnymi pomocnikami. To decyzja o tyle korzystna, o ile spełnienie taktycznych ustaleń nie było we Frankfurcie nad Menem najsilniejszą stroną Tomasza Jodłowca i Krzysztofa Mączyńskiego. Pod ich nieobecność do wyjściowej jedenastki mogą wskoczyć Sebastian Mila bądź Piotr Zieliński, a na prawym skrzydle powinniśmy oglądać od pierwszej minuty Jakuba Błaszczykowskiego.

Przypomnijmy, że ze zgrupowania wyjechało dwóch zawodników. Łukasz Piszczek już przed starciem z Niemcami narzekał na ból mięśnia przywodziciela, a Karol Linetty – po tym, jak dostał piłką po strzale „Kuby” – doznał wstrząśnienia mózgu.

Jak zapewnia selekcjoner Adam Nawałka, jego podopieczni nie zlekceważą rywala i bardzo poważnie podchodzą do dzisiejszego pojedynku.

Nie ma czegoś takiego, że spodziewamy się łatwego meczu. Jest to najważniejszy mecz, każdy najbliższy mecz jest najważniejszy. To spotkanie, które jest przed nami, tak będzie przez nas odbierane. (…) Chcemy przejąć inicjatywę. Mamy bardzo wszechstronnych zawodników, którzy potrafią odnajdywać się zarówno w akcjach oskrzydlających, jak i również grać świetnie kombinacyjnie w centralnej strefie boiska – podkreślił trener na przedmeczowej konferencji prasowej.

Na ambitną pracę kadrowiczów i sporą rywalizację o miejsce w wyjściowej jedenastce zwrócił uwagę Sebastian Mila.

Reprezentacja Polski (1)Każdy chciałby zagrać. Myślę, że w Polsce jest ze 100 tys. piłkarzy, którzy chcieliby zagrać w reprezentacji przeciwko drużynie z Gibraltaru. Nie ulega wątpliwości, że jest to ogromne wyróżnienie, więc z niecierpliwością każdy z zawodników przygotowuje się do tego i czeka na decyzje selekcjonera – dodał Sebastian Mila.

Dotychczas tylko raz było biało-czerwonym dane rozegrać spotkanie z Gibraltarem. We wrześniu ub. r. Polka wygrała na wyjeździe z rywalem 7:0, a do siatki trafiali Kamil Grosicki (dwa razy), Robert Lewandowski (cztery razy) i Łukasz Szukała.

Istotne dla podopiecznych Adama Nawałki będą rozgrywane równorzędnie pojedynki Irlandii z Gruzją i Szkocji z Niemcami.

* * *

Mecz eliminacyjny do mistrzostw Europy 2016:
Polska – Gibraltar, 07.09.2015 (godz. 20.45)

Przewidywane składy:

Polska: Łukasz Fabiański – Paweł Olkowski, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Maciej Rybus – Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki – Piotr Zieliński/Sebastian Mila – Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski

Gibraltar: Jordan Perez – Jean-Carlos Garcia, Erin Barnett, Roy Chipolina, Joseph Chipolina – John Sergeant, Liam Walker, Anthony Bardon, Kyle Casciaro – Lee Casciaro, Daniel Duarte

Sport.RIRM

drukuj