PGE Ekstraliga. Spora zaliczka Aniołów; mecz we Wrocławiu przerwany

Osiem punktów zaliczki wypracowali żużlowcy KS-u Toruń w pierwszym półfinałowym pojedynku PGE Ekstraligi. Na Motoarenie Anioły pokonały pierwszą po rundzie zasadniczej Unię Leszno 49:41, a najlepszym zawodnikiem gospodarzy okazał się Paweł Przedpełski.


Sporych emocji dostarczyła już pierwsza gonitwa, w której najlepiej spod taśmy ruszył Nicki Pedersen. Duńczyk dowiózł trzy punkty do mety, jednak za jego plecami toczył się zacięty bój o trzecią lokatę. Tomas H. Jonasson znalazł się nawet na chwilę przed Kacprem Gomólskim, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość Polaka (3:3).

Grzegorz Zengota   Pawe³ Przedpe³ski  Piotr Pawlicki  Jason DoylePiotr Pawlicki upadekCztery z początkowych pięciu biegów zakończyły się rezultatem remisowym. Tylko raz lepsi okazali się gospodarze, kiedy Grigorij Łaguta do spółki z Adrianem Miedzińskim pokonali duet Emil Sajfutdinow – Przemysław Pawlicki (16:14). Po kontrowersyjnym wykluczeniu tego ostatniego w 6. wyścigu przewaga Aniołów wzrosła do czterech oczek. Osamotniony Sajfutdinow nie sprostał wyzwaniu, jakie postawili przed nim Oskar Fajfer z Jasonem Doylem (20:16).

Pawe³ Przedpe³ski  Piotr Pawlicki7. gonitwa była wręcz perfekcyjna w wykonaniu Kacpra Gomólskiego, który najpierw zagwarantował Chrisowi Holderowi objęcie prowadzenia, a później na dystansie minął kolejno Grzegorza Zengotę i Bartosza Smektałę (25:17). Gospodarze jechali jak natchnieni, a po podwójnym zwycięstwie duetu Miedziński – Fajfer ich przewaga urosła do 12 punktów (42:30). Po dwóch biegach remisowych Byki zmniejszyły nieco stratę w ostatnim starcie, kiedy na tor upadł Holder, a Łaguta nie poradził sobie ani z Pedersenem, ani z Sajfutdinowem.

W całej Polsce rywalizację żużlowcom utrudniał deszcz. Pogoda pokrzyżowała plany ekipom Sparty Wrocław i Unii Tarnów. Ostatecznie drugi półfinał przerwano przy wyniku 20:13 dla drużyny z Dolnego Śląska.

* * *

KS Toruń – Fogo Unia Leszno 49:41

KS Toruń:
Chris Holder – 10 (2,3,3,2,u)
Kacper Gomólski – 3+2 (1*,2*,w,w)
Adrian Miedziński – 7+1 (1,2,0,3,1*)
Grigorij Łaguta – 9+2 (3,1*,3,1*,1)
Jason Doyle – 1 (0,1)
Oskar Fajfer – 8+1 (2,3,1,2*)
Paweł Przedpełski – 11+1 (1*,3,3,2,2)

Fogo Unia Leszno:
Nicki Pedersen – 8+1 (3,0,2,1,2*)
Tomas H. Jonasson – 3 (0,3,0)
Przemysław Pawlicki – 0 (0,w)
Emil Sajfutdinow – 15 (2,2,2,3,3,3)
Grzegorz Zengota – 3+1 (2,0,1*,0,0)
Bartosz Smektała – 1 (0,1,0)
Piotr Pawlicki – 11+1 (3,1*,1,2,1,3)

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl