fot. PAP

Enea Ekstraliga. Włókniarz – Sparta na otwarcie, wielkie emocje w Toruniu!

Mecz pomiędzy Włókniarzem Częstochowa i Spartą Wrocław otworzy dziś wieczorem czwartą kolejką żużlowej Enea Ekstraligi. W jutrzejszych spotkaniach Unibax Toruń podejmie przed własną publicznością Unię Tarnów, a Unia Leszno zmierzy się z mistrzem Polski, Falubazem Zielona Góra.

W Częstochowie zdecydowanym faworytem będą gospodarze. Choć w ligowej tabeli obie drużyny dzieli zaledwie punkt, Wrocławianie mogą mieć po raz kolejny ogromny problem z nawiązaniem rywalizacji z przeciwnikiem. Przed tygodniem Włókniarz odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe Wybrzeże Gdańsk. Remis z Unią Leszno dał pierwsze tegoroczne punkty Betard Sparcie.

W barwach Wrocławian nie zabrakło miejsca dla aktualnego mistrza świata Tai Woffindena, który w ostatnim czasie prezentuje co najwyżej przeciętną dyspozycję. W spotkaniu wystąpią zapewne Jurica Pavlic, Tomasz Jędrzejak, Troy Batchelor, Maciej Janowski i Patryk Dolny. W barwach Włókniarzu pojedzie dwójka polskich wyjadaczy, czyli Grzegorz Walasek i Rune Holta. W rywalizacji zobaczymy także Petera Kildemanda, Michaela Jepsena Jensena, Grigorija Łagutę, czy Artura Czaję.

Sprawdzianem formy dla Unibaksu Toruń będzie jutrzejsze starcie z Unią Tarnów. Goście w tym sezonie jeszcze nie przegrali. Gorzej radzą sobie „Toruńskie Anioły”, które sezon rozpoczęły z ośmioma punktami ujemnymi. Do tej pory wygrały zaledwie jedno spotkanie, a czasu na odrabianie strat jest coraz mniej. Rewelacyjną postawę prezentuje ostatnio Martin Vaculik. Słowak jest najskuteczniejszym zawodnikiem Ekstraligi, notując średnio 2,67 pkt./bieg. Skład dobrze uzupełniają znajdujący się w pierwszej czwórce najlepszych zawodników ligi Janusz Kołodziej i Artiom Łaguta. Kolejny świetny sezon notuje Greg Hancock. W składzie Torunian prym powinni wieść Tomasz Gollob i Chris Holder. Stawkę uzupełnią Emil Sajfutdinow i Adrian Miedziński. W meczu nie wystąpi zmagający się z kontuzją Darcy Ward.

Jutro zostaną rozegrane jeszcze dwa spotkania Enea Ekstraligi. Stal Gorzów podejmie u siebie Wybrzeże Gdańsk, a Unia Leszno zmierzy się z Falubazem Zielona Góra.

Program 4. kolejki:

10.05.2014 (sobota)

Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław (19.00)

11.05.2014 (niedziela)

Unibax Toruń – Unia Tarnów (16.30)

Stal Gorzów – Wybrzeże Gdańsk (16.30)

Unia Leszno – Falubaz Zielona Góra (19.00)

Sport/RIRM

drukuj