fot. Paweł Palembas

PGE Ekstraliga. Znakomita końcówka i zwycięstwo Falubazu

Falubaz Zielona Góra pokonał u siebie Betard Spartę Wrocław 48:42 w zaległym meczu 1. kolejki PGE Ekstraligi. Zielonogórzanie wygrali trzecie spotkanie w tym sezonie i objęli prowadzenie w tabeli.


Pojedynek obu drużyn został wcześniej przełożony z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Tym razem pogoda nie przeszkodziła w rywalizacji. Falubaz, nadal jeżdżący bez Jarosława Hampela, po raz kolejny zastosował zastępstwo zawodnika.

W inauguracyjnym starcie para gości Tai Woffinden – Vaclav Milik pokonała 4:2 duet Patryk Dudek – Andriej Karpow. Chwilę potem, w biegu juniorskim, padł remis 3:3.

W kolejnych gonitwach Betardowi udało się nieco zwiększyć swoją przewagę. Wrocławianie wygrali po 4:2 wyścig trzeci oraz piąty. Para gospodarzy po raz pierwszy triumfowała w biegu czwartym. Piotr Protasiewicz i Sebastian Niedźwiedź pokonali 4:2 Macieja Janowskiego oraz Adriana Gałę.

Znakomicie w powtórce startu numer osiem pojechali żużlowcy gości. Tai Woffinden i Vaclav Milik nie dali szans osamotnionemu po wykluczeniu Piotra Protasiewicza Sebastianowi Niedźwiedziowi. W tym momencie wrocławianie prowadzili już 28:20. Zawodnicy Falubazu nie załamali się tym faktem i chwilę później odpowiedzieli podwójnym triumfem, zmniejszając straty do czterech punktów (25:29).

W wyścigu dziesiątym Piotr Protasiewicz, jadący jako zastępstwo zawodnika, w parze z Jasonem Doylem pokonali 4:2 Janowskiego i Gałę. W tym momencie zielonogórzanie przegrywali tylko 29:31. Zwycięstwa 4:2 w gonitwach dwunastej i trzynastej spowodowały, że gospodarze po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie (40:38).

W przedostatnim starcie dnia Doyle i Karpow nie dali szans rywalom, pewnie pokonując duet gości 5:1 i podwyższyli rezultat na 45:39. W ostatnim biegu padł remis 3:3 i mecz zakończył się triumfem miejscowych 48:42.

W zespole Falubazu najwięcej punktów zdobyli Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek (po 11). W ekipie z Wrocławia najlepiej zaprezentował się Tai Woffinden (12 oczek), któremu wyraźnie zabrakło wsparcia kolegów.

* * *

Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 48:42

Sport.RIRM

drukuj