Polacy za granicą. Piątek znowu z karnego; trafiali Kądzior i Stępiński

Krzysztof Piątek zdobył swojego jedenastego gola w Serie A i jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Jerzemu Brzęczkowi przypomnieli też o sobie Damian Kądzior i Mariusz Stępiński.

W tym meczu wszystko układało się nie po myśli piłkarzy Genoi CFC. W 11. minucie za niesportowe zachowanie z boiska wyleciał Domenico Criscito. Chwilę później Spal objęło prowadzenie. Była 37. minuta, kiedy na murawę padł Cristian Romero. Arbiter wskazał na wapno, a piłkę na jedenastym metrze ustawił ten, który nie zwykł się mylić. Krzysztof Piątek uderzył w prawy róg bramki i doprowadził do remisu. Więcej goli już nie padło.

To było jedenaste trafienie napastnika Genoi w tym sezonie Serie A. Piątek jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Do notesu Jerzego Brzęczka – po niedzielnych spotkaniach – trafi też nazwisko Mariusza Stępińskiego. Napastnik trafił do siatki zaraz po zmianie stron, ale jego Chievo nie utrzymało prowadzenia w starciu z Parmą. W 46. minucie indywidualną akcję przeprowadził Sergio Pellissier, a Polak musiał tylko dostawić nogę.

Swojego trzeciego gola w rozgrywkach ligi chorwackiej zdobył Damian Kądzior. Dinamo Zagrzeb wygrało na wyjeździe z Interem Zapresić 2:0.