Liga Mistrzów. Fenomenalny mecz na Santiago Bernabeu! Real bliższy gry w ćwierćfinale!

Real Madryt – po fantastycznym widowisku – okazał się lepszy od PSG 3:1 w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla Królewskich strzelił Cristiano Ronaldo, jedno trafienie dorzucił Marcelo. Gola dającego nadzieję wicemistrzom Francji wywalczył Adrien Rabiot.

W najgorętszym spotkaniu 1/8 finału  Champions League na Santiago Bernabeu spotkały się drużyny, które należą do najbogatszych i najlepszych klubów  na świecie. Zarówno Real Madryt, jak i PSG stawiają na piękny i ofensywny futbol. Podobnie było dzisiaj.

Pierwszy strzał padł łupem Cristiano Ronaldo, który chwilę po rozpoczęciu widowiska wysłał wyraźny sygnał do ataku. Następnie Alphonse Areola został zmuszony do interwencji po uderzeniu Toniego Kroosa. Francuz bezbłędnie wykonał swoje zadania. W drużynie gości najaktywniejszy był Neymar. Brazylijczyk swoimi umiejętnościami w dryblingu starał się oszukać defensywę Królewskich, lecz ci radzili sobie wzorowo.

Gdy wydawało się, że gra się wyrównała, Ronaldo stanął oko w oko z Areolą. Lepszy w tym pojedynku okazał się golkiper przyjezdnych. W 33. minucie odpowiedziało PSG. Kylian Mbappe zacentrował w szesnastkę, futbolówkę strącił Neymar, a Adrien Rabiot pewnym uderzeniem dał swojej drużynie prowadzenie. Końcówka pierwszej połowy należała do podopiecznych Zinedine’a Zidane’a. Swoje sytuacje mieli Ronaldo i Benzema, ale fenomenalnie w bramce gości spisywał się Areola. W 44. minucie ze swojego doświadczenia skorzystał Toni Kroos. Niemiec dał się sfaulować w polu karnym gości. Arbiter bez wahania wskazał na wapno, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Cristiano Ronaldo.

Po zmianie stron piłkarze nie zwalniali tempa. Groźne akcje tworzyły obie ekipy, lecz wynik wciąż się nie zmieniał. Najlepsze sytuacje mieli Mbappe i Neymar. Obrońcy tytułu rzadziej pojawiali się pod bramką gości, jednak – jak już się tam znajdowali – byli bardzo groźni i skuteczni. Najpierw w 83. minucie Cristiano Ronaldo wykorzystał błąd golkipera PSG i kolanem dał mistrzom Hiszpanii prowadzenie. Chwilę później dwójkową akcję Marco Asensio i Marcelo na bramkę zamienił Brazylijczyk. W końcówce Real szanował piłkę i dwubramkową przewagę utrzymał do końcowego gwizdka.

Real Madryt jest bliższy występu w ćwierćfinale. Rewanż odbędzie się 6 marca na Parc des Princes.