Piłkarska LE. Dnipro i Inter zgodnie z planem

Piłkarze Dnipro Dniepropietrowsk wygrali w Kijowie z Hajdukiem Split 2:1, a Stjarnan FC uległ Interowi Mediolan 0:3 w środowych meczach 4. rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

Islandzki Stjarnan Gardabaer w poprzedniej rundzie niespodziewanie wyeliminował Lecha Poznań (1:0 u siebie, 0:0 na wyjeździe), ale teraz trafił na bardzo utytułowanego w Europie rywala. Sensacji nie było. W spotkaniu, które rozpoczęło się dopiero o godz. 23 czasu polskiego, gospodarze ulegli Interowi po bramkach Argentyńczyka Mauro Icardiego w 41. minucie, Brazylijczyka Dodo tuż po przerwie oraz rezerwowego Danilo D’Ambrosio w 89. minucie. Pozostałe spotkania ostatniej rundy kwalifikacji odbędą się w czwartek.

Dnipro Dniepropietrowsk (Ukraina) – Hajduk Split (Chorwacja) 2:1 (0:0)

Stjarnan FC (Islandia) – Inter Mediolan (Włochy)             0:3 (0:1)