Liga Mistrzów. Legia o krok od fazy grupowej!

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z irlandzkim Dundalk FC 2:0 w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Do siatki rywali trafili Nemanja Nikolić i Aleksandar Prijović. Dwubramkowe zwycięstwo sprawiło, że Wojskowi są już jedną nogą w fazie grupowej.

Po wylosowaniu mistrza Irlandii w decydującej fazie eliminacji Champions League wszyscy Polacy, którzy na co dzień interesują się rodzimą piłką byli zgodni – to musi być awans. Pozostało jeszcze potwierdzić to na boisku.

Legia od początku spotkania dłużej utrzymywała się przy piłce, jednak nie przekładało się to na konkretne sytuacje Dundalk FC Vs Legia Warszawapodbramkowe. Większość podań Wojskowi wymieniali na własnej połowie. W 10. minucie groźnie dośrodkował Daryl Horgan. Futbolówkę z trudem za szesnastkę wybił Arkadiusz Malarz. Po chwili z dystansu przymierzył Patrick McEleny, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką. Jako pierwszy ze strony gości realne zagrożenie stworzył Michał Kucharczyk. Skrzydłowy stołecznej drużyny przymierzył minimalnie niecelnie zza pola karnego. Kolejne fragmenty meczu, aż do gwizdka zapraszającego piłkarzy na przerwę, nie mogły porwać zgromadzonych na stadionie kibiców. Obie drużyny nie potrafiły rozmontować defensywy rywala, w efekcie czego fani oglądali nudne 0:0.

Dundalk FC Vs Legia WarszawaDrugą część lepiej rozpoczęli miejscowi. Malarza przetestowali Chris Shields i Horgan, jednak w obu przypadkach górą był golkiper mistrza Polski. W 55. minucie po zagraniu ręką przez Andy’ego Boyle’a arbiter wskazał na wapno, a jedenastkę na gola zamienił Nemanja Nikolić. Kilka minut później mogło być 2:0, ale Gary Rogers zdołał zatrzymać płaskie uderzenie Kucharczyka z dwunastu metrów. Tuż przed końcem starcia rezultat ustalił rezerwowy Aleksandar Prijović. Szwajcar, po podaniu Tomasza Jodłowca, stanął oko w oko z bramkarzem miejscowych i podcinką skierował futbolówkę do siatki.

Legia tym samym wygrała 2:0 i jest już jedną nogą w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Rewanżowe starcie z irlandzkim Dundalk odbędzie się 23 lipca na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej 3.