Ekstraklasa. Wyjątkowo efektowna Legia liderem

Okres posuchy i nieznacznych zwycięstw w końcu został zakończony. Legia Warszawa pokonała przy Łazienkowskiej Koronę Kielce 3:1. Z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi Sebastian Szymański i Jarosław Niezgoda.

Gino Lettieri zdecydował się na grę dwoma napastnikami, co od początku przynosiło wymierne skutki w postaci zbierania z przodu długich piłek od obrońców. W 6. minucie znakomicie zza pola karnego przymierzył Zlatko Janjić. Zasłonięty Arkadiusz Malarz z trudem wybronił precyzyjny strzał Bośniaka. W odpowiedzi, po centrze Sebastiana Szymańskiego z rzutu rożnego, w słupek trafił Inaki Astiz.

Kolejne fragmenty gry nie porwały kibiców zgromadzonych przy Łazienkowskiej. Dopiero w 34. minucie Zlatan Alomerović musiał interweniować. Golkiper złocisto-krwistych uchronił swoją drużynę od straty gola, broniąc precyzyjne uderzenie Szymańskiego z rzutu wolnego. W końcówce pierwszej części gry do siatki trafił Jarosław Niezgoda. Wybuch radości zahamował jednak arbiter, który odgwizdał spalonego.

Po zmianie stron gra była już zdecydowanie ciekawsza. Zaledwie dwie minuty po powrocie na murawę wynik, strzałem tuż przy słupku, otworzył Szymański. Kilka chwil później było już 2:0. Tym razem Niezgoda, po dobiciu próby Kaspera Hamalainena, mógł cieszyć się już ze swojego trafienia. Katem Korony okazał się Miroslav Radović. Serb wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Cafu. Honorowe bramkę dla kielczan zdołał zdobyć jeszcze Goran Cvijanović, ale było już za późno, by odrobić resztę strat.

Legia – przynajmniej do jutra – może cieszyć się z pozycji lidera. Korona zmniejszyła natomiast swoje szanse na występ w europejskich pucharach. Złocisto-krwiści plasują się na 6. miejscu ze stratą pięciu oczek do Wisły Płock.