fot. PAP/EPA

Premier League. Kończy się pewna epoka, Wenger opuszcza Arsenal

Ta informacja zelektryzowała cały piłkarski świat. Po dwudziestu dwóch latach pracy z funkcją pierwszego trenera Arsenalu Londyn pożegna się Arsene Wenger. Stanie się tak po zakończeniu obecnego sezonu.


O swojej decyzji francuski szkoleniowiec poinformował w specjalnym oświadczeniu. Oto jego treść:

Po starannym przemyśleniu i dyskusji z klubem czuję, że to właściwy moment, abym ustąpił ze stanowiska po zakończeniu sezonu. Jestem wdzięczny, że mogłem służyć klubowi przez tak wiele niezapomnianych lat. Prowadziłem drużynę z pełnym zaangażowaniem i uczciwością. Chciałem podziękować pracownikom, piłkarzom, dyrektorom oraz kibicom, którzy sprawiają, że ten klub jest wyjątkowy. Wzywam fanów do wiary w drużynę, by jak najlepiej zakończyć sezon. Niech wszyscy miłośnicy Arsenalu dbają o klubowe wartości. Moja miłość i wsparcie na zawsze.

Tym samym Arsene Wenger zakończy przygodę z Arsenalem po blisko dwudziestu dwóch latach współpracy. Menedżerem klubu z północnego Londynu został mianowany 22 września 1996 roku. Jako trener poprowadził zespół dotąd w ośmiuset dwudziestu trzech spotkaniach. Wygrał czterysta siedemdziesiąt trzy z nich.

W tym czasie Francuz między innymi trzykrotnie triumfował w rozgrywkach Premier League i siedem razy sięgnął po Puchar Anglii. Do tego w sezonie 2005/2006 awansował z Kanonierami do finału Ligi Mistrzów, gdzie w decydującym boju uległ FC Barcelona (1:2).

Sport.RIRM

drukuj