Ekstraklasa. Biliński zapewnia Nafciarzom komplet punktów

Piłkarze Wisły Płock pokonali na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz 1:0 w spotkaniu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy. Autorem jedynego gola został Kamil Biliński w 33. minucie meczu.

Podopieczni Jerzego Brzęczka od pierwszego gwizdka sędziego sprawiali lepsze wrażenie na boisku. Po kilku nieudanych akcjach podbramkowych, swoją przewagę udokumentowali w 33. minucie, kiedy to Kamil Biliński wykorzystał centrę Dominika Furmana z rzutu rożnego i uderzeniem głową zmusił do kapitulacji Michała Gliwę.

Gospodarze wyraźnie nie mogli wejść w mecz, a po raz pierwszy golkiperowi Wisły zagrozili dopiero w 45. minucie. Wówczas Seweryn Kiełpin popisał się świetną paradą, zatrzymując z bliskiej odległości „główkę” Dawida Szufryna.

Po zmianie stron oba zespoły nastawiły się głównie na walkę w środku pola, stąd brakowało klarownych sytuacji do zdobycia gola. Jedną z nielicznych okazji miał jednak Dominik Furman, który w 69. minucie mógł zamknąć losy rywalizacji, lecz będąc w dobrej pozycji, uderzył tuż obok słupka.

Chwilę później do remisu powinien doprowadzić beniaminek. Powinien, gdyby… piłkę z linii bramkowej po strzale Patrika Mraza nie wybił ofiarnie interweniujący Damian Byrtek. Do końca spotkania nie wydarzyło się już nic szczególnego.

Ostatecznie Nafciarze, po wyrównanym widowisku, zwyciężyli 1:0 i tym samym awansowali na siódme miejsce w ligowej tabeli. Sandecja z kolei zanotowała spadek na dziesiątą lokatę w stawce.