Puchar Ligi Angielskiej. Nie ma mocnych na The Blues

Chelsea Londyn wygrała ćwierćfinałową potyczkę w Pucharze Ligi Angielskiej z Derby County 3:1. Zawodnicy Jose Mourinho pokazali, że w ich obecnej formie nikt nie jest w stanie rywalizować z nimi jak równy z równym.

Pierwsze 45 minut przebiegało całkowicie pod dyktando gości ze Stamford Bridge. Podopieczni Mourinho prowadzili atak pozycyjny, a Derby czyhało na kontrę. The Blues za sprawą Edena Hazarda w 23. minucie wyszli na prowadzenie. Jeden z obrońców gospodarzy stracił piłkę na rzecz Cesca Fabregasa. Hiszpan oddał piłkę do Hazarda, a Belg nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Po strzelonym golu wydawało się, że The Blues będą starali się stworzyć kolejne podbramkowe akcje. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 0:1.

Drugą część spotkania od mocnego uderzenia rozpoczęli goście. Przed polem karnym faulowany był jeden z graczy Chelsea. Do piłki podszedł Filipe Luis i znakomitym strzałem nie dał szans na dobrą interwencję Lee Grantowi. Gospodarze nie dawali za wygraną i wciąż starali się zagrozić bramce Petra Cecha. W 71. minucie popularni The Rams pograli przed polem karnym przeciwnika. Piłkę przejął w końcu Craig Bryson i zdobył kontaktową bramkę. Kibice zgromadzeni na Pride Park liczyli na emocjonującą koncówke i „come back” swojej drużyny. Złudzeń chwilę po zdobyciu gola pozbawił ich Jake Buxton, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Loica Remy’ego i otrzymał czerwoną kartkę. Chelsea chciała jeszcze dobić rywala i to udało się Andre Schuerrle. Ze strzałem Remy’ego poradził sobie jeszcze Grant, ale w stosunku do dobitki Niemca był całkowicie bezradny. The Blues wygrali 3:1 i tym samym awansowali do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej.