Polacy za granicą. 30. gol Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze

Robert Lewandowski zdobył 30. gola w obecnym sezonie Bundesligi. Polak wykonał tym samym kolejny krok w stronę 5. w karierze korony króla strzelców rozgrywek. Jego Bayern Monachium pewnie pokonał na wyjeździe Bayer 04 Leverkusen 4:2.

Bayer 04 Leverkusen – Bayern Monachium 2:4 (1:3)
Lucas Alario 9′ Florian Wirtz 89′ – Kingsley Coman 27′ Leon Goretzka 42′ Serge Gnabry 45′ Robert Lewandowski 66′

Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 66. minucie gry, pieczętując zwycięstwo „Bawarczyków”. Kapitan reprezentacji Polski świetnie wyskoczył do centry Thomasa Muellera z prawej strony boiska i efektownym uderzeniem głową pokonał nie mającego większych szans Lukasa Hradecky’ego.

31-letni napastnik pobił tym samym życiowy rekord, zdobywając swoją 44. bramkę w jednym sezonie na wszystkich klubowych frontach. Dokonał tego w zaledwie 38 występach.

Należy też dodać, że gol strzelony przez naszego rodaka w starciu z ekipą Petera Bosza, był już jego 30. w bieżących rozgrywkach Bundesligi. W efekcie „Lewy” wyrównał swój ligowy rekord, który ustanowił w kampaniach 2015/2016 oraz 2016/2017.

Polak dorobku bramkowego na pewno jednak nie poprawi za tydzień, w meczu z Borussią Moenchengladbach (13 czerwca), kiedy to będzie musiał pauzować z powodu kumulacji kartek. W 32. minucie spotkania z Bayerem został bowiem upomniany przez sędziego „żółtkiem” (piątym w obecnym sezonie) za faul na Svenie Benderze.

Bayern – dzięki wygranej (dziewiątej ligowej z rzędu) z „Aptekarzami” – wykonał kolejny krok w stronę 30. w historii klubu tytułu mistrza Niemiec. Podopieczni Hansiego Flicka mają siedem punktów przewagi nad drugą w stawce Borussią Dortmund, a do końca pozostały już tylko cztery kolejki.