Liga Mistrzów. Popis Messiego, Barcelona w ćwierćfinale

FC Barcelona pewnie pokonała na Camp Nou Olympique Lyon 5:1 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania okazał się Lionel Messi, który zdobył dwie bramki i zanotował dwie asysty.

Gospodarze natychmiastowo zepchnęli rywali do defensywy i szukali sposobu na przedarcie się pod bramkę Olympique’u. Po nieco ponad kwadransie gry z pomocą Katalończykom przyszedł Jason Denayer. Obrońca powalił w polu karnym Luisa Suareza, przez co sędziujący to spotkanie Szymon Marciniak wskazał na wapno. Do wykonania „jedenastki” podszedł Lionel Messi. Argentyńczyk podciął piłkę, wyprowadzając tym samym swoją drużynę na prowadzenie.

W 31. minucie Luis Suarez wybiegł za obrońców do prostopadłego podania. Do Urugwajczyka ruszył Anthony Lopes, ale napastnik natychmiast zagrał do lepiej ustawionego Philippe Coutinho. Brazylijczykowi nie pozostało więc nic innego, jak umieścić futbolówkę w pustej bramce. Chwilę później golkiper przyjezdnych musiał opuścić boisko. Powodem był uraz, jakiego nabawił się podczas zderzenia z Philippe Coutinho we wcześniejszej fazie spotkania.

W drugiej połowie coraz mocniej do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. Przyniosło to efekt po niespełna godzinie gry. Podczas zamieszania w polu karnym piłka trafiła do Lucasa Tousarta. Francuz wykorzystał sytuację, pokonując mocnym uderzeniem z kilku metrów Marca-Andre ter Stegena.

Kiedy wydawało się, że goście mogą jeszcze sprawić niespodziankę, ich nadzieje rozwiał Lionel Messi. Argentyńczyk popisał się indywidualną akcją, zakończoną strzałem. Mathieu Gorgelin próbował interweniować, ale bezskutecznie. Gospodarze poszli za ciosem. W 81. minucie Katalończycy stworzyli przewagę liczebną w ataku. Lionel Messi podał wzdłuż pola karnego do Gerarda Pique, a ten podwyższył na 4:1. Kropkę nad „i” postawił pięć minut później Ousmane Dembele.

Mimo niespodzianki i bezbramkowego remisu we Francji, Barcelona pewnie zameldowała się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Lyon nie był w stanie przeciwstawić się rywalom z Hiszpanii.