Liga Mistrzów. Bayern żegna się z rozgrywkami

Piłkarze Liverpoolu zdobyli wszystkie bramki w wygranym w Monachium 3:1 rewanżowym meczu 1/8 finału Champions League i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. Pierwsze skrzypce w zespole The Reds grał Sadio Mane – zdobywca dwóch goli.

Oczy polskich kibiców zwrócone były na Roberta Lewandowskiego, ale to nie on grał dzisiaj główną rolę. Na pierwszy plan wysunął się Sadio Mane. To właśnie Senegalczyk otworzył wynik meczu po 26 minutach. Virgil van Dijk posłał prostopadłe podanie na połowę Bayernu, a Senegalczyk pomknął na bramkę rywali. Z linii bramkowej ruszył ku niemu Manuel Neuer, ale okazało się to błędną decyzją, bo Niemiec łatwo dał się zwieść, a Mane nie miał w tej sytuacji problemu, by skierować piłkę do siatki. Bawarczycy zdołali wyrównać stan jeszcze przed przerwą. Roberta Lewandowskiego ubiegł Joel Matip, który pokonał własnego bramkarza.

Po zmianie stron losy meczu poniekąd rozstrzygnął Virgil van Dijk. Jego gol po centrze z rzutu rożnego podciął skrzydła gospodarzom na tyle, że ci stracili motywację do gry. Brakowało szybkiego wyprowadzania piłki, która była zbyt długo przetrzymywana w strefie obronnej czy środku pola. W końcówce dzieła zniszczenia dopełnił Sadio Mane, który wykorzystał dośrodkowanie Mohameda Salaha.