Ekstraklasa. Piast na remis z Jagiellonią

Piast Gliwice zremisował na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 1:1 w ramach 20. kolejki Lotto Ekstraklasy. Oba gole padły w pierwszej części spotkania. Na listę strzelców wpisali się Tom Hateley oraz Karol Świderski.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Po nieco ponad kwadransie gry Tom Hateley podszedł do wykonania rzutu wolnego. Pomocnika od bramki dzieliło ponad dwadzieścia metrów. Anglik wziął rozbieg i mocnym strzałem pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

Jagiellonia długo nie czekała z odpowiedzią. W 23. minucie Guilherme Sitya zacentrował z lewej strony. Piłka trafiła do Karola Świderskiego. Snajper najpierw skiksował, ale dość szybko opanował sytuację i doprowadził do wyrównania. W pierwszej połowie Piast mógł ponownie wyjść na prowadzenie. Martin Konczkowski wygrał pojedynek sam na sam z golkiperem. Sytuację pod lupę wzięli sędziowie. Po analizie systemu VAR okazało się, że zawodnik był na minimalnym spalonym. Do przerwy było więc 1:1.

Po zmianie stron szybko zaatakowali przyjezdni. Taras Romańczuk „główkował” po wrzutce z rzutu wolnego. Gliwiczan uratował jednak Michal Papadopulos, który wybił futbolówkę z linii. Oba zespoły próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Najbliżej zdobycia kompletu punktów były Piastunki. W 83. minucie Mikkel Kirkeskov potężnie uderzył, trafiając w poprzeczkę. Grzegorz Sandomierski mógł odetchnąć z ulgą, ponieważ piłka odbiła się od niego i wyszła na rzut rożny. Chwilę później równie blisko był Piotr Parzyszek. Po centrze z narożnika boiska napastnik próbował trafić do siatki. Ponownie zakończyło się na obiciu obramowania bramki.

Remis sprawił, że Jagiellonia spadła na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Ireneusza Mamrota mają na koncie trzydzieści trzy punkty. Piast natomiast – z dwoma oczkami mniej – zajmuje piątą lokatę.