fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

Ekstraklasa. Maciej Skorża trenerem Lecha Poznań

Lech Poznań poinformował o podpisaniu dwuletniego kontraktu z Maciejem Skorżą. Szkoleniowiec z „Kolejorzem” związał się po raz drugi. W sezonie 2014/15 sięgnął z wielkopolskim klubem po mistrzostwo Polski. Nowy trener oficjalnie przejmie zespół w poniedziałek.

We wtorek, 6 kwietnia, Lech Poznań rozwiązał umowę z Dariuszem Żurawiem, dotychczasowym pierwszym trenerem zespołu. 48-letni szkoleniowiec nie potrafił poradzić sobie z kryzysem w drużynie, który spowodował, że „Kolejorz” zajmując 11. miejsce w ligowej tabeli ma bardzo nikłe szanse na zdobycie miejsca premiującego do gry w europejskich pucharach. [czytaj więcej

„Trzeba było zareagować jeszcze przed zakończeniem sezonu i podjąć trudną decyzję o rozstaniu” – napisano na stronie Lecha Poznań.

Nazwisko następcy Dariusza Żurawia zostało podane w sobotę. Został nim Maciej Skorża, pod wodzą którego w sezonie 2014/15 poznaniacy wywalczyli mistrzostwo Polski.

„Maciej Skorża jest odpowiednią osobą, żeby przywrócić Lecha na zwycięską ścieżkę. (…) Z trenerem znamy się doskonale. Cenimy jego warsztat i zaangażowanie. Szkoleniowiec blisko współpracował z dyrektorem sportowym Tomaszem Rząsą i wieloma innymi osobami, które pracują dzisiaj w Lechu. Kiedy w 2015 r. rozstawaliśmy się z trenerem Skorżą, powiedzieliśmy sobie, że chcielibyśmy, żeby jeszcze kiedyś poprowadził >>Kolejorza<<. Dzisiaj powrót staje się faktem” – powiedział prezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Maciej Skorża na łamach oficjalnej strony Lecha przyznał, że w Poznaniu „ma sporo do udowodnienia”.

– Dobrze wspominam czas mojej poprzedniej pracy w Poznaniu. Udało nam się wówczas sięgnąć po mistrzostwo Polski, ale też przeżyć gorycz porażki. (…) Teraz wracam mądrzejszy o tamte doświadczenia i pełen energii do pracy. Znam doskonale klub i ludzi w nim pracujących, dlatego łatwiej było mi przyjąć propozycję. Mam sporo do udowodnienia, podobnie jak klub i zawodnicy, dlatego jestem pewien, że determinacji i zaangażowania nam nie zabraknie. Przed nami dużo ciężkiej pracy, ale wierzę, że wspólnie osiągniemy sukces – podkreślił Maciej Skorża.

Kontrakt nowego trenera będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku. Niedzielne spotkanie z Legią Warszawa będzie oglądał jeszcze z wysokości trybun. Oficjalnie przejmie zespół w poniedziałek.

Maciej Skorża trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Polski i tyle samo razy sięgał po Puchar Polski. Wygrał także Superpuchar Polski i Puchar Ekstraklasy. Wcześniej prowadził m.in. Wisłę Kraków oraz Legię Warszawa. W ostatnim czasie (lata 2018-2020) był selekcjonerem olimpijskiej reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl