fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Ekstraklasa. Dariusz Żuraw nie jest już trenerem Lecha Poznań!

Dariusz Żuraw przestał pełnić funkcję trenera pierwszego zespołu Lecha Poznań – zadecydował zarząd wielkopolskiego klubu. Decyzja o zwolnieniu Żurawia zapadła po ligowej przegranej Kolejorza z Cracovią 1:2.


Przygoda trenerska Dariusza Żurawia z Lechem rozpoczęła się 31 marca 2019 roku, kiedy to zastąpił on na tej funkcji byłego selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę. Żuraw już wcześniej był związany z klubem ze stolicy Wielkopolski, prowadząc m.in. drużynę rezerw.

Dariusz Żuraw prowadził poznański zespół w 89 spotkaniach. Jego bilans to 40 zwycięstw, 23 remisy i 26 porażek. Za największe osiągnięcie tego szkoleniowca podczas pracy z Kolejorzem należy uznać awans do fazy grupowej Ligi Europy w sezonie 2020/2021. Od tego momentu forma Lecha wyraźnie się obniżyła. Poznaniacy nie potrafili pogodzić występów w europejskich pucharach z rywalizacją w lidze. Obecnie Ekipa z Wielkopolski ma na koncie 29 punktów w bieżącym sezonie Ekstraklasy i po 23 kolejkach zajmowała 10 pozycję w stawce.

Tymczasowo funkcję trenera Kolejorza sprawować będzie Janusz Góra. Wśród faworytów do objęcia funkcji nowego szkoleniowca Lecha wymienia się Macieja Skorżę, który pracował już w Poznaniu w latach 2014-2015, zdobywając z klubem tytuł mistrza Polski.

Sport.RIRM

 

drukuj