Ekstraklasa. Lechia znowu przegrywa; Wisła Kraków przełamuje złą passę w meczu z Bruk-betem

Ostatnia kolejka PKO BP Ekstraklasy przed przerwą zimową rozpoczęła się od pewnej wygranej Wisły Kraków z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza (3:0). W drugim spotkaniu rozgrywanym tego dnia Wisła Płock pokonała u siebie Lechię Gdańsk (1:0).

„Biała Gwiazda” ostatni mecz ligowy wygrała 7 listopada, kiedy to na własnym stadionie pokonała w derbach Cracovię (1:0). Później piłkarze Wisły zanotowali dwa remisy oraz trzy porażki. W efekcie znacznie przybliżyli się do strefy spadkowej. Z kolei Termalica znalazła się na ostatnim miejscu w tabeli. Obie drużyny grały więc o zwiększenie swoich szans na utrzymanie.

Gospodarze początkowo mieli spore problemy ze składnym rozgrywaniem akcji. W takiej sytuacji sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Aschraf El Mahdioui. Pomocnik wyłożył sobie piłkę, po czym huknął z około 30 metrów, otwierając wynik rywalizacji. Tuż przed przerwą podwyższył Yaw Yeboah. Jego uderzenie było słabe, ale między słupkami nie popisał się Tomasz Loska.

W 47. minucie Stefan Savić wpadł w pole karne i zagrał do Michala Skvarki. Ten bez zawahania zdecydował się na strzał wolejem, ustalając rezultat spotkania na 3:0. Tym samym niecieczanie pozostają jedynym zespołem w Ekstraklasie, który nie wygrał żadnego spotkania wyjazdowego.

***

Wisła Płock na swoim terenie jest niezwykle groźna. W dotychczasowych dziewięciu meczach zdobyła 23 punkty, tracąc przy tym zaledwie 3 bramki. Już na początku meczu z Lechią Gdańsk „Nafciarze” pokazali atuty swojego boiska. Gospodarze krótko rozegrali rzut wolny, po którym Piotr Tomasik zagrał do Damiana Rasaka. Pomocnik podbiegł na około 35 metr i oddał potężne uderzenie, nie pozostawiając szans interweniującemu Dusanowi Kuciakowi.

Niedługo później Łukasz Sekulski mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego „główka” minimalnie minęła słupek. Po pół godzinie gry ten element obramowania bramki został obity przez Flavio Paixao. Portugalczyk przed przerwą miał jeszcze dobrą okazję, ale w świetnym stylu powstrzymał go Krzysztof Kamiński. Druga część rywalizacji stała na dużo niższym poziomie i żadna z drużyn nie była w stanie zmienić stanu rywalizacji, dzięki czemu płocczanie zwyciężyli 1:0.