Bundesliga. Bayern traci punkty, nieskuteczny Lewandowski

Bayern Monachium po raz pierwszy w tym sezonie stracił punkty w niemieckiej Bundeslidze. Bawarczycy zremisowali na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 0:0. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał notorycznie prowokowany przez Carlosa Zambrano Robert Lewandowski.

Spięcia między kapitanem reprezentacji Polski, a peruwiańskim obrońcą nie są nowością na niemieckich boiskach. Do podobnych sytuacji dochodziło jeszcze za czasów występów Lewandowskiego w Borussii Dortmund. Polak również dziś był wielokrotnie popychany i kopany przez uciekającego się do prowokacji Zambrano.

Eintracht Frankfurt vs Bayern MunichW 11. minucie „Lewy” dośrodkował na głowę Arturo Vidala, jednak piłkę po strzale Chilijczyka zdołał zatrzymać Lukas Hradecky. Byłoby to niemal wszystko jeśli chodzi o ofensywne poczynania Bayernu w pierwszej połowie. Mistrzowie Niemiec, mając miażdżącą przewagę nad przeciwnikiem, nie potrafili zdobyć gola. Bliski tego był po pół godzinie gry Javi Martinez, który spudłował po centrze Arjena Robbena z rzutu wolnego.

Po przerwie arbiter musiał poradzić sobie ze spięciem na linii Lewandowski – Zambrano. Inicjatywę nieoczekiwanie przejął Eintracht, który dwukrotnie mógł zdobyć bramkę. Eintracht Frankfurt vs Bayern MunichNajpierw kolanem nieznacznie przestrzelił Alexander Meier, a po chwili błędu Manuela Neuera nie wykorzystał Marc Stendera. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał w 81. minucie Robert Lewandowski. Po podaniu Robbena polski napastnik stanął oko w oko z golkiperem gospodarzy, jednak uderzył niecelnie. Chwilę przed końcowym gwizdkiem „Lewemu” wreszcie udało się umieścić piłkę w siatce. Tym razem zainterweniował arbiter, który słusznie dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał.

Ostatecznie pojedynek inaugurujący 11. kolejkę Bundesligi zakończył się bezbramkowym remisem. Choć Bayern miał miażdżącą przewagę nad rywalem (68-procentowe posiadanie piłki), nie zdołał zdobyć gola i po raz pierwszy w tym sezonie stracił punkty.