fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Piłka nożna. Wszystkie kluby Ekstraklasy wróciły do treningów

Na trzy tygodnie przez wznowieniem rozgrywek wszystkie kluby Ekstraklasy wróciły już do treningów grupowych. Jako ostatnia uczyniła to Korona Kielce. 


W Kielcach czekano najdłużej na zgodę Komisji Medycznej, co do powrotu zespołu na boiska. Dodatkowe badania na obecność koronawirusa wykazały, że wszyscy piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego Korony są zdrowi.

Początkowo Polski Związek Piłki Nożnej wydał pozwolenie na zajęcia grupowe sześciu zespołom: Piastowi Gliwice, Śląskowi Wrocław, Rakowowi Częstochowa, Górnikowi Zabrze, Zagłębiu Lubin oraz Pogoni Szczecin.

Później do tego grona dołączyły kolejne drużyny: Cracovia, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Wisła Kraków, Legia Warszawa, Wisła Płock, Arka Gdynia i ŁKS Łódź, a następnie Lechia Gdańsk. Teraz treningi mogą wznowić podopieczni Macieja Bartoszka.

Przypomnijmy – Ekstraklasa wróci do gry 29 maja, po jedenastu tygodniach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19. Co jest oczywiste, mecze będą rozgrywane bez udziału kibiców, a liczba osób uczestnicząca w spotkaniach zostanie ograniczona do niezbędnego minimum.

Na jedenaście kolejek przed zakończeniem sezonu ligowej tabeli przewodzi Legia Warszawa, która drugiego Piasta Gliwice wyprzedza o osiem „oczek”. Trzecia jest Cracovia. Tyle samo punktów, co „Pasy”, mają na koncie Śląsk Wrocław oraz Lech Poznań. Stawkę zamyka ŁKS Łódź.

Sport.RIRM

drukuj