Ekstraklasa. Termalica deklasuje Legię! Lech zwycięski w Zabrzu!

Termalica BrukBet Nieciecza rozbiła na własnym stadionie Legię Warszawa, wygrywając aż 3:0 w najciekawszym dzisiejszym meczu 25. kolejki Ekstraklasy. Trzy punkty trafiły również do Poznania i Krakowa. Kolejorz okazał się lepszy od Górnika Zabrze (2:0), natomiast Pasy pokonały Ruch Chorzów (3:2).

Dawid PlizgaTermalica wyszła na prowadzenie w 35. minucie spotkania. Michał Pazdan chciał podać do Arkadiusza Malarza, lecz ten nie odczytał intencji stopera reprezentacji Polski. Wykorzystał to Wojciech Kędziora, który po raz siódmy w obecnym sezonie wpisał się na listę strzelców. Kolejnego gola gospodarze zdobyli tuż po zmianie stron. Dalibor Pleva zacentrował do Patrika Misaka, a Słoweniec uderzeniem z woleja pokonał golkipera gości. W doliczonym czasie gry Legia została upokorzona przez Dawida Plizgę. Skrzydłowy Słoników w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wojskowych ustalił wynik meczu na 3:0 dla beniaminka rozgrywek.

Erik JendrisekW Chorzowie zacięty bój toczyli piłkarze Ruchu i Cracovii. Na pierwszego gola kibice czekali zaledwie pięć minut. Uderzenie Boubacara Dialiby odbił co prawda Matus Putnocky, lecz wobec dobitki Erika Jendriska był już bezradny. Stracona bramka rozzłościła Niebieskich. Przed przerwą, za sprawą Kamila Mazka i Mariusza Stępińskiego, zdołali wbić krakowianom dwa gole. Po zmianie stron do głosu doszły Pasy. Trafienia Mateusza Cetnarskiego oraz Damiana Dąbrowskiego zapewniły podopiecznym Jacka Zielińskiego trzy punkty.

Dawid KownackiPo dwóch porażkach z rzędu mistrz Polski musiał w Zabrzu wywalczyć trzy punkty, żeby nadal liczyć się w walce o europejskie puchary. Bezbramkowy wynik utrzymywał się do 29. minuty. Wtedy to motor napędowy Kolejorza – Szymon Pawłowski – popisał się znakomitą centrą w pole karne rywali. Tam doskonale ustawiony Dawid Kownacki „główką” wpakował piłkę do bramki obok bezradnie interweniującego Radosława Janukiewicza. Po godzinie gry Lech podwyższył prowadzenie. Najpierw przymierzył Kownacki, ale uderzenie 18-latka zostało zablokowane, a następnie do futbolówki dopadł Pawłowski i skutecznym strzałem ustalił wynik spotkania.

Piotr Tomasik Mateusz MatrasW ostatnim dzisiejszym spotkaniu Jagiellonia Białystok podejmowała na własnym boisku Pogoń Szczecin. Portowcy już w 2. minucie mogli objąć prowadzenie, jednak uderzenie Łukasza Zwolińskiego znakomitą paradą zatrzymał Bartłomiej Drągowski. Swoich sił próbowali jeszcze Fiodor Cernych i Adam Frączczak, lecz oni również nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych bramkarzy. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Po 25. kolejkach ligowej stawce przewodzi Legia Warszawa, która o punkt wyprzedza Piasta Gliwice. Piłkarze Radoslava Latala mają do rozegrania jednak jeszcze jedno spotkanie więcej. Podium – ze stratą sześciu oczek do lidera – zamyka Cracovia. Punkt mniej od Pasów ma czwarta Pogoń Szczecin. Na piąte miejsce powrócił Lech Poznań, tabelę z kolei wciąż zamyka Górnik Zabrze.