Teatr jednego aktora, Bilbao znokautowane

Real Madryt pokonał na Santiago Bernabeu Athletic Bilbao 5:0 w spotkaniu kończącym 7. kolejkę Primera Division. „Królewskich” do zwycięstwa poprowadził duet Cristiano Ronaldo – Karim Benzema. Pierwszy z nich zanotował hat-tricka i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców.

Zarówno w stolicy, jak i Kraju Basków nastroje na początku sezonu nie są najlepsze. Los Blancos przegrali w lidze dwa z siedmiu pojedynków i w tabeli mają kilkupunktową stratę do Barcelony. Jeszcze gorzej spisuje się Athletic Bilbao, które po wyeliminowaniu Napoli w eliminacjach Ligi Mistrzów notuje klęskę za klęską.

Gospodarze wynik otworzyli już w 3. minucie. Po zablokowanym dośrodkowaniu Carvajala, piłka wylądowała pod nogami Garetha Bale’a. Walijczyk dograł wprost na głowę Cristiano Ronaldo, który nie dał szans golkiperowi przyjezdnych. Gorka Iraizoz świetnie spisał się przy strzale Portugalczyka z 40. minuty, kiedy wspaniałą interwencją uratował swoją drużynę przed utratą drugiej bramki. Chwilę później nie miał jednak już nic do powiedzenia przy dośrodkowaniu Luki Modricia, które wykończył Karim Benzema.

Kolejne trafienia „Królewscy” zdobyli w drugiej połowie meczu. Najpierw akcję Bale’a na skrzydle po raz drugi wykończył Ronaldo. W 69. minucie Portugalczyk dograł do Benzemy, a ten bez problemów podwyższył prowadzenie Los Blancos. Baskowie wciąż walczyli o honorowe trafienie, jednak nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego dziś Ikera Casillasa. Po drugiej stronie biska wciąż sporo pracy miał Iraizoz. Po raz piąty Hiszpan skapitulował chwilę przed końcem, kiedy kontrowersyjną bramkę łokciem wywalczył Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk skompletował hat-tricka, czym umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców Primera Division. Do tej pory lider Realu zapisał na swoim koncie 13 trafień, o 6 więcej od drugiego Neymara.

Real Madryt – Athletic Bilbao 5:0 (2:0)

C. Ronaldo 3’ 55’ 88’ K. Benzema 41’ 69’

Real: Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos (46’ Varane), Marcelo – Kroos (74’ Illarramendi), Modrić, James – Bale, Benzema (79’ Isco), Ronaldo.

Athletic: Iraizoz – De Marcos, Gurpegi, Laporte, Balenziaga – Iturraspe, Mikel Rico, Susaeta (62’ Unai Lopez), Benat (46’ Ibai Gomez) – Muniain (74’ Etxeita), Guillermo.