Bundesliga. Lewandowski przypieczętował triumf Bayernu

Bayern Monachium bez problemów pokonał na Allianz Arenie FC Koeln 4:1 (2:1) w meczu 23. kolejki Bundesligi. Bramki dla Bawarczyków zdobyli Bastian Schweinsteiger, Franck Ribery, Arjen Robben i Robert Lewandowski.  Honorowe trafienie dla gości zanotował Anthony Ujah.

Już w 3. minucie mistrzowie Niemiec objęli prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Arjen Robben, a Bastian Schweinsteiger skierował futbolówkę do bramki FC Koeln. Chwilę później Holender powinien strzelić drugiego gola, jednak z bliskiej odległości trafił wprost w Timo Horna. Po następnych dziesięciu minutach indywidualna akcja Francka Ribery`ego przyniosła kolejne trafienie. Skrzydłowy Bawarczyków zbiegł do środka i uderzył nie do obrony.

Bayern do sytuacji strzeleckich dochodził z łatwością. Swoje okazje miał także Robert Lewandowski. Na skutek dobrej asekuracji piłkarzy z Kolonii, nie wykorzystał żadnej z nich. Po przeciwnej stronie boiska nie działo się dużo. Goście nie potrafili stworzyć choćby jednej groźnej akcji pod bramką bezrobotnego dzisiaj Manuela Neuera. Dopiero w ostatnich sekundach pierwszej połowy kontaktowego gola dla Koeln wywalczył Anthony Ujah.

Po zmianie stron sytuacja na murawie wyglądała podobnie. Bawarczycy przeważali, ale nie potrafili znaleźć drogi do bramki Horna. Dopiero w 67. minucie centrę Ribery`ego wykorzystał Robben. W pojedynku powietrznym Holender okazał się lepszy od Pawła Olkowskiego, a piłka ponownie znalazła się w siatce gości. Osiem minut później Robert Lewandowski dokończył dzieła zniszczenia. Asystę przy golu polskiego snajpera zaliczył fenomenalny dziś Robben.

Po zwycięstwie nad Koeln monachijczycy powiększyli swoją przewagę nad drugim Wolfsburgiem do 11 punktów. Popularne Kozły wciąż ambitnie walczą o utrzymanie. W następnej kolejce punkty piłkarzom Josepa Guardioli postara się urwać Hannover. Koeln będzie gościć Eintracht Frankfurt.