Liga Mistrzów. Ajax postawił się Realowi

Ajax Amsterdam grał dobre spotkanie, stwarzał okazje i był bliski objęcia prowadzenia. Zabrakło kropki nad „i”, co po zmianie stron wykorzystał Real. Królewscy są bliżej ćwierćfinału Ligi Mistrzów po wygranej 2:1.

Statystyki wskazywały, że to Ajax był groźniejszy. Łącznie na bramkę rywala gospodarze strzelali 17 razy. Klasę obu drużyn zweryfikowała skuteczność.

Wicemistrzowie Holandii wysoko zawiesili poprzeczkę. Już na początku widowiska przed szansą stanął Noussair Mazraoui. Marokańczyk otrzymał podanie w tempo, ale uderzył nieznacznie obok słupka. W odpowiedzi dawkę swoich umiejętności zaprezentował Junior Vinicius. Końcówkami palców strzał Brazylijczyka zatrzymał Andre Onana.

Real nie grał w pierwszej połowie wielkiego widowiska. Nieodpowiedzialność w obronie mogła zakończyć się utratą gola, ale tylko w słupek trafił Dusan Tadić. Chwilę później swój zespół musiał ratować Thibaut Courtois, który wygrał pojedynek sam na sam z jednym z rywali.

Królewskim pomogła szatnia. Po przerwie zdołali objąć prowadzenie. Lewym skrzydłem ruszył Junior Vinicius, oddał wreszcie piłkę do Karima Benzemy, a ten huknął w okienko nie do obrony. Ajax wciąż robił sporo, by odwrócić losy widowiska. Kwadrans przed końcem David Neres zagrał płasko w pole karne, gdzie na futbolówkę czekał już Hakim Ziyech. Z tym strzałem nie poradził sobie Courtois i było 1:1.

Zdenerwowany Santiago Solari pchnął swoich zawodników do ataku. Była 87. minuta, kiedy stadion w Amsterdamie zamilkł. Prawym skrzydłem ruszył Dani Carvajal i zacentrował w szesnastkę. Z piłką minął się Onana, co wykorzystał Marco Asensio.

To Real jest bliżej ćwierćfinału. Rewanż zostanie rozegrany 5 marca w Madrycie.