Liga Mistrzów. PSG zwycięskie na Old Trafford, pierwsza przegrana Solskjaera

Manchester United przegrał na własnym stadionie z Paris Saint-Germain 0:2 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Oba gole dla gości padły w drugiej części spotkania. Na listę strzelców wpisali się Presnel Kimpembe oraz Kylian Mbappe. Tym samym pierwszą porażkę w roli menadżera Czerwonych Diabłów poniósł Ole Gunnar Solskjaer.

Zarówno podopieczni Ole Gunnara Solskjaera, jak i goście z Paryża nie zafundowali kibicom zbyt wielu emocji w pierwszych trzydziestu minutach meczu. Dopiero po tym czasie Kylian Mbappe otrzymał świetne podanie od Juliana Draxlera i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Francuz strzelił jednak niecelnie.

Oba zespoły próbowały konstruować kolejne akcje, chcąc otworzyć wynik spotkania. Ich starania nie przyniosły oczekiwanych efektów. Tuż przed przerwą boisko musiał opuścić Jesse Lingard, który mocno ucierpiał w starciu z jednym z rywali. W jego miejsce wszedł Alexis Sanchez.

Drugą odsłonę świetnie rozpoczęli mistrzowie Francji. Angel Di Maria zacentrował z rzutu rożnego. Przez defensywę gospodarzy bardzo dobrze przebił się Presnel Kimpembe. Obrońca pewnym uderzeniem z kilku metrów pokonał Davida de Geę.

Kilka minut później przed kolejną szansą stanął Kylian Mbappe. Tym razem napastnik pokonał hiszpańskiego golkipera, podwyższając wynik spotkania. Drugą asystę zanotował z kolei argentyński skrzydłowy.

Manchester próbował jeszcze zdobyć kontaktowego gola. Paryżanie w obronie pracowali jednak na tyle dobrze, że nie dali na to szans angielskiemu klubowi, dzięki czemu w pełni zasłużenie wygrali 2:0 i przed rewanżem (6 marca) uzyskali znaczącą przewagę.

Warto dodać jeszcze, że dla Ole Gunnara Solskjaera była to pierwsza porażka w roli trenera Czerwonych Diabłów. Stało się to w dwunastym meczu ekipy z Old Trafford pod batutą norweskiego szkoleniowca.