Ekstraklasa. Legia wraca na zwycięską ścieżkę

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie BrukBet Termalikę Nieciecza 3:0 w spotkaniu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy. Przy wszystkich golach udział miał Kasper Hamalainen, który wywalczył rzut karny, zaliczył asystę i sam wpisał się na listę strzelców.

Wbrew oczekiwaniom goście wyszli na murawę nie po to, by się bronić. Przyjezdni od początku szukali swoich szans. W 8. minucie z dystansu przymierzył Gabriel Iancu. Futbolówkę po rykoszecie obronił jednak Arkadiusz Malarz. Chwilę później w sytuacji sam na sam z golkiperem Legii znalazł się Bartosz Śpiączka. Snajper Słoni miał tyle czasu, że mógł zapytać, w który róg posłać piłkę. Ostatecznie nie zdołał pokonać dobrze interweniującego bramkarza. W odpowiedzi, po centrze Guilherme, strzelał Jarosław Niezgoda. Młody napastnik, podobnie jak również Bartosz Śpiączka, nie znalazł sposobu na wpisanie się na listę strzelców. W 33. minucie swoją szansę miał także Maciej Dąbrowski. Jego uderzenie głową zdołał zatrzymać Jan Mucha.

Tuż po zmianie stron Kasper Hamalainen był faulowany w polu karnym rywali przez Martina Mikovicia. Do futbolówki  ustawionej na jedenastym metrze podszedł Guilherme, który otworzył wynik spotkania. Zaledwie cztery minuty później było już 2:0. Za linię obrony znakomicie dograł Kasper Hamalainen, a Cristian Pasquato strzałem z pierwszej piłki z powietrza nie dał Janowi Musze żadnych szans. Do wywalczonej „jedenastki” i asysty „Hama” szybko dopisał gola, popisując się precyzyjnym uderzeniem z osiemnastu metrów. W końcówce meczu arbiter ponownie wskazał na wapno. Po skorzystaniu z systemu VAR zmienił jednak decyzję i rezultat nie uległ już zmianie.

Legia, dzięki wygranej (3:0), zachowała drugie miejsce w ligowej tabeli, a do liderującego Górnika Zabrze traci tylko jeden punkt. Termalica z kolei spadła na przedostatnią, piętnastą lokatę w stawce.