fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

El. MŚ 2018. Grupowy outsider kolejnym rywalem Polaków

Po zwycięstwie nad Danią piłkarska reprezentacja Polski stanie dziś przed szansą na kolejną wygraną w meczu eliminacji mistrzostw świata. Rywalem białoczerwonych będzie Armenia, która do tej pory nie zdobyła jeszcze punktu i zamyka tabelę grupy E.


Polacy po dwóch kolejkach zajmują trzecie miejsce w grupie kwalifikacyjnej. Podopieczni trenera Adama Nawałki zapisali na swoim koncie cztery punkty za remis z Kazachstanem (2:2) oraz triumf nad Duńczykami (3:2). Armenia przegrała natomiast oba swoje mecze. Dzisiejsi rywale biało-czerwonych najpierw ulegli Duńczykom 0:1, zaś kilka dni temu wyraźnie przegrali u siebie z Rumunią 0:5. Tym samym Ormianie są obecnie najsłabszym zespołem eliminacyjnej grupy E.

Pi³karze reprezentacji ArmeniiPiłkarze Warużana Sukasiana uważani są za jednych ze słabszych drużyn w strefie Europejskiej. Ormianie nigdy nie grali zarówno na mistrzostwach świata, jak i na mistrzostwach Europy. Warto jednak zauważyć, że Armenia jako oddzielny kraj rywalizuje w eliminacjach dopiero od 1996 roku, ponieważ wcześniej była częścią ZSRR. Aktualnie rywal Polaków zajmuje 112. miejsce w rankingu FIFA.

W ekipie Armenii tak naprawdę wyróżnia się tylko jeden piłkarz – Henrich Mchitarjan. Pomocnik Manchesteru United aktualnie jest jednak kontuzjowany i nie pomoże swoim rodakom w starciu z biało-czerwonymi. W tej sytuacji najbardziej znane postacie w kadrze Ormian to skrzydłowy Besiktasu Stambuł Aras Ozbiliz oraz naturalizowany Brazylijczyk, rozgrywający Marcos Pizzelli.

Pawe³ Wszo³ek, Jakub B³aszczykowski, Adam Nawa³ka, Maciej RybusObie reprezentacje grały ze sobą do tej pory pięciokrotnie. Trzy razy wygrywała Polska, raz padł remis, a raz lepsi okazali się Ormianie. Po raz ostatni biało-czerwoni zmierzyli się z Armenią w czerwcu 2007 roku. Wówczas rywale zwyciężyli 1:0. Trzy miesiące wcześniej to podopieczni Leo Beenhakkera pokonali Ormian 1:0.

Kontuzje w polskim zespole spowodowały, że trener Adam Nawałka musi dokonać kilku roszad w składzie. Brak Arkadiusz Milika może oznaczać, że w starciu z Ormianami selekcjoner biało-czerwonych zagra systemem 1-4-2-3-1 – zamiast zawodnika Napoli szansę gry otrzyma Karol Linetty. Uraz uniemożliwił również występ Łukaszowi Piszczkowi. W tej sytuacji najprawdopodobniej na prawej obronie pojawi się Artur Jędrzejczyk, zaś na lewej stronie defensywy od pierwszej minuty wybiegnie Maciej Rybus.

***

Eliminacje mistrzostw świata 2018 grupa E:
Polska – Armenia, 11.10.2016 (godz. 20:45), PGE Stadion Narodowy w Warszawie

Przewidywany skład Polaków:

Łukasz Fabiański – Artur Jędrzejczyk, Kamil Glik, Thiago Cionek, Maciej Rybus – Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty – Jakub Błaszczykowski, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki – Robert Lewandowski

 

 

Sport.RIRM

drukuj